Новини

Всі новини
2018-12-04

Звіт депутатів фракції «Самопоміч» в Харківській міськраді за 2018 рік

28 листопада в прес-центрі Kharkiv Today відбувся публічний звіт депутатської фракції «Самопоміч» в Харківській міськраді за 2018 рік.

Голова фракції Тарас Сітенко розповів про основні напрямки роботи депутатів, досягнення фракції та проблеми, з якими вони зіштовхнулись. Було проведено 6 сесій, 6 засідань спільних комісій, 144 засідання постійних комісій, 18 засідань фракцій, 167 зустрічей з громадянами, 128 прийомів громадян, депутати прийняли 621 звернення від харків’ян та надіслали 803 депутатських звернення. Також кожен з депутатів представив свій особистий звіт.

Георгій Лаговський займався питаннямим, що стосуються міжквартальних доріг, ремонтів покрівель та під’їздів. Всього депутат розглянув 102 звернення від харків’ян та двічі приймав участь у зборах громадян.

Сергій Могила вирішував проблеми ремонту об’єктів ЖКГ, надання субсидій і житла, облаштування дворів. Також до депутата зверталися з проблемою змінити графік руху громадського транспорту та надання матеріальної допомоги людям, які знаходяться в скрутних життєвих обставинах. Могила виступив з важливою ініціативою щодо компенсації різниці між нормами споживання та нормативами водопосточання. Згідно з ініціативою Сергія Могили, ці видатки мають враховуватися при затвердженні бюджету міста.

Пріоритетом в депутатській діяльності Андрія Саєнко були: ремонт будинків, внутрішньоквартальних доріг, підїздів, ліфтів, встановлення дитячих майданчиків, освітлення вулиць та приміщень, надання субсидій, вирішення проблем ЖКГ. Більшість питань, з якими звернулись громадяни до депутата, були вирішені.

Діяльність депутатки Олени Ворони стосувалась сфери освіти та фінансування закладів освіти. Зокрема, за ініціативи депутатки були внесені зміни до Комплексної програми розвитку освіти Харкова — це дає можливість забезпечити охороною навчальні заклади за кошти бюджету міста. Крім того, Олена Ворона займалась проблемами ОСББ, проводила зустрічі з мешканцями багатоповерхових будинків, роз’яснювала їхні права, а звернення скеровувала до відповідних департаментів.

Пріоритетною сферою роботи депутатки Олени Горошко є охорона та захист історико-архітектурної та культурної спадщини Харкова та Харківської області. Саме в цьому напрямку депутатка активно працювала протягом минулого року: брала участь в реалізації проекту «Закон на захисті культурної спадщини», була одним з розробників законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо збереження об’єктів культурної спадщини», який спрямовано на мінімізацію корупційний ризиків в сфері збереження культурної спадщини. Неодноразово на сесіях міськради порушувала питання встановлення пам’ятних дошок видатним харків’янам або митцям, які зробили цінний внесок в розвиток нашого міста. Виступала стосовно необхідності завершення роботи над історико-архітектурним опорним планом міста, наголошувала на гострій потребі у захисту та реставрації культурних та історичних будівель Харкова: будинку Сурукчі, старовинних будівель по вулицях Дарвіна, Пушкінська, Конторська тощо.

Іван Ракич у своїй депутатській діяльності цього року зробив акцент на сходах — особистих зустрічах із мешканцями багатоповерхових будинків. За цей рік він провів більше 35 сходів. Окрім цього, активно реагує на звернення харків’ян, які стикнулись із житлово-комунальними проблемами: аварії на теплоцентралях, випадки незаконного встановлення загально будинкових газових лічильників, довготривала відсутність води, відключення будинків від газу тощо. Восени 2018 року Іван Ракич організував IV дитячий турнір з дзюдо на кубок «Самопомочі».

Тарас Сітенко веде регулярні прийоми харків’ян, займається земельними питаннями, проблемами вирубки дерев, ремонту житлових будинків, скаргами щодо поборів в школах і дитсадках тощо. Загальна кількість звернень, розглянутих депутатом, від харків’ян — 274. В травні цього року ініціював проведення суботнику в школі для дітей-аутистів за участі депутатів міської фракції.

Сергій Утевський протягом звітного періоду в основному займався питаннями ремонту будинків, дахів, тротуарів, доріг; захисту прав дітей у закладах освіти, екологічними проблемами, зокрема, питанням доцільності обрізання або вирубання дерев у місті, видання Червоної книги Харківської області; питання матеріальної допомоги тощо. Взяв участь у виїзному засіданні комітету з охорони здоров’я Верховної Ради України і поставив питання про необхідність впровадження державної стратегії боротьби з вірусним гепатитом C. Виступив на сесії міської ради з питанням стосовно ефективного використання наявних вакцин для ефективної боротьби з поширенням небезпечних інфекційних хвороб.

Всі кошти, нараховані депутатам Харківської міської ради в якості компенсації за депутатську діяльність, були скеровані на благодійну допомогу на рахунки громадських організацій, благодійних фондів, на підтримку людей з інвалідністю, ТПО («Еммаус», АКЦентр, «ФеМеЛі» тощо), на потреби військових волонтерів та на захист тварин.