Новини

Всі новини
2018-03-03

Звернення до віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка щодо катастрофічного стану тепломереж у Харкові

Шановний Геннадію Григоровичу!

Звертаємось до Вас у зв’язку з катастрофічною ситуацією, що склалася у м. Харкові, що призвела до відключення від теплопостачання більше ніж 600 житлових будинків, десятків шкіл, лікарень, дитячих садків та об’єктів інфраструктури у найнесприятливіші погодні умови лютого.

Забезпечення виробництва, транспортування, постачання, розподілу та реалізації теплової енергії, а також надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, технічне обслуговування та ремонт внутрішньо будинкових мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання у м. Харкові здійснюється Комунальним підприємством «Харківські теплові мережі» (далі – КП «ХТМ»).
Ці теплові мережі знаходяться на балансі КП «ХТМ». Рівень зношеності цих теплових мереж дорівнює 75%, а для модернізації устаткувань необхідно щороку проводити ремонтні роботи не менш ніж 12% від загального об’єму теплових мереж, що становить приблизно 100 км теплових мереж на рік.

Видатки на фінансування заходів з ремонту теплових мереж передбачаються у Інвестиційній програмі КП «ХТМ», що затверджується на відповідний рік та одним з головних завдань якої є будівництво, реконструкція та модернізація об’єктів теплопостачання.

Щороку КП «ХТМ» у розрізі Інвестиційної програми затверджує фінансовий план використання коштів для виконання інвестиційної програми та перелік об’єктів інфраструктури, що потребує ремонту.
Слід зазначити, що у структуру тарифу на теплову енергію КП «ХТМ» включений показник «виробничих інвестицій» що фактично означає включення робіт із реконструкції теплових мереж у тариф на теплову енергію для потреб населення.

Окрім цього Харківська міська рада може додатково передбачити окремими положеннями кошти для реконструкції та ремонту тих теплових мереж, які не знайшли своє відображення в Інвестиційній програмі.

У Інвестиційній програмі на 2017 рік, відповідно до пункту 2.1.1.8 фінансового плану використання коштів для виконання інвестиційної програми на 2017 Комунального підприємства «Харківські теплові мережі», затвердженого Генеральним директором КП «ХТМ» Андрєєвим С.Ю. від 09.03.2017 року, погодженого наказом директора Департаменту комунального господарства від 15.03.2017 року за № 65, на реконструкцію теплових мереж ділянки теплотраси від камери МК-9401 до МК -9402 по вул. Благодатна, загальною протяжністю 0,528 км передбачалося використати грошові кошти у сумі 5621,52 тис. грн. Запропонована до реконструкції ділянка теплотраси, як було зазначено у пояснювальній записці до Інвестиційної програми КП «ХТМ», знаходиться у незадовільному стані, встановлене устаткування фізично зношене та морально застаріле.
Як було зазначено директором КП «ХТМ» Андрєєвим С.Ю. на сесії Харківської міської ради Інвестиційна програма на 2017 рік була повністю виконана.

На цей час на офіційному сайті КП «Харківські теплові мережі» розміщено інформацію стосовно дефекту трубопроводу Ф 700 між камерами МК 9403 та МК 9421 по вул. Благодатна, 18. Фактично прориви відбулися уздовж усієї вулиці Благодатна.

За відсутності належного контролю за якістю проведення ремонтних робіт, а також безпосередньо за фактом проведення ремонтних робіт КП «Харківські теплові мережі» депутатська фракція «Об’єднання «САМОПОМІЧ» у Харківській міській раді неодноразово наголошувала на необхідності проведення незалежного аудиту КП «ХТМ», адже це безпосередньо передбачено чинним законодавством України.

Зокрема, у частині 8 статті 78 Господарського кодексу України передбачено, що річна фінансова звітність комунального унітарного підприємства може підлягати обов’язковій перевірці незалежним аудитором в порядку, передбаченому рішенням відповідної місцевої ради. Критерії відбору незалежного аудитора та критерії віднесення комунальних унітарних підприємств до таких, фінансова звітність яких підлягає обов’язковій перевірці незалежним аудитором, встановлюються рішенням відповідної місцевої ради.

Комунальне унітарне підприємство оприлюднює інформацію про свою діяльність, крім випадків, установлених законом, шляхом розміщення її на власній веб-сторінці (веб-сайті) або на офіційному веб-сайті суб’єкта управління об’єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством, у строки та в порядку, визначені рішенням відповідної місцевої ради. Доступ до таких веб-сторінок та веб-сайтів є цілодобовим і безоплатним.
Обов’язковому оприлюдненню, у тому числі, підлягає така інформація: квартальна, річна фінансова звітність комунального унітарного підприємства за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерела їх фінансування; аудиторські висновки щодо річної фінансової звітності комунального унітарного підприємства за останні три роки, якщо аудит проводився відповідно до вимоги закону або за рішенням наглядової ради комунального унітарного підприємства (у разі її утворення) або суб’єкта управління об’єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством; річні звіти керівника та наглядової ради (у разі її утворення) комунального унітарного підприємства. Про проведення аудиту КП «ХТС» давно наполягають і депутати від опозиції і активісти Харківського антикорупційного центру, проте Харківський міський голова ігнорує зазначенні вимоги.

Як зазначено у підпункті 4 пункту 5 Положення про Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року №197, Мінрегіон з метою організації своєї діяльності координує та здійснює методичне забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій з питань, що належать до його компетенції.

На підставі вищевикладеного просимо Вас у межах Вашої компетенції вжити заходів для встановлення причин виникнення аварії на теплових мережах у м. Харкові, сприяти притягненню винних осіб до відповідальності та ініціювати проведення аудиту ефективності роботи КП «ХТМ» в частині своєчасного, якісного та достатнього проведення регламентних робіт системи теплопостачання у м. Харкові у міжопалювальний період.

З повагою до Вас,

Голова Депутатської фракції
Політичної Партії
“Об’єднання “САМОПОМІЧ”
у Харківської міській раді Т.О. Сітенко