Новини

Всі новини
2015-12-18

Звернення депутатської фракції «Об’єднання «Самопоміч» у Харківській міській раді

На найближчій сесії Харківської міської ради, що відбудеться 23 грудня, має бути розглянуто проект документу, який визначатиме життя всіх харків’ян протягом найближчого року — міський бюджет.

На наше глибоке переконання, бюджет-2016 має бути соціально спрямованим, відповідати інтересам мешканців територіальної громади та сприяти комплексному фундаментальному розвитку міського середовища, а не забезпечувати фінансове благополуччя окремих бізнесових та політичних груп.

Запропоновані міською владою показники дохідної частини бюджету в частині неподаткових надходжень (або іншими словами — «власний заробіток міста») не витримують жодної критики. Закріплення таких надходжень в найменшому за останні 5 років розмірі свідчить про вкрай неефективну систему управління комунальним майном та наявність очевидних зловживань у цій сфері.

50 мільйонів гривень від продажу земельних ділянок, 25 мільйонів гривень від продажу майна, що знаходиться у комунальній власності, 50 мільйонів гривень надходжень від орендної плати за користування комунальним майном — невже це все, що може заробити друге за величиною та економічним потенціалом місто в Україні? Ці показники демонструють, що спільна власність мешканців міста використовується не в інтересах харків’ян, а фактично служить для збагачення окремих наближених до міської влади осіб.

Також не витримує жодної критики й видаткова частина бюджету. Соціально важливі сфери — медицина й освіта фінансуються за залишковим принципом. Так, загальні видатки у межах цільової міської освітньої програми складають всього більше ніж 53 мільйони гривень. В той час, як на реконструкцію 11 існуючих та будівництво 8 нових світлофорних об’єктів в бюджеті передбачено майже 80 мільйонів,  а на здійснення заходів із  «озеленення міста» — більш ніж 118 мільйонів. Фінансування міської цільової програма у сфері охорони здоров’я передбачається у розмірі 87 мільйонів гривень, що майже дорівнює видаткам на реконструкцію декількох сотень метрів трамвайної колії по проспекту Московському від площі Конституції до будинку № 19. На перший погляд, в порівнянні з медициною та освітою, значний обсяг фінансування передбачений для цільової програми розвитку культури — 123 мільйони гривень. Проте, більше половини з цих коштів, а саме — 63 мільйони передбачено на фінансування одного об’єкту — КП “Парк культури і відпочинку ім.М.Горького”. Натомість, на розвиток матеріально-технічної бази решти закладів культури міста передбачено майже втричі менше — всього 26 мільйонів.

Та проблемою є не лише “хронічне” недофінансування соціальної сфери. Адже навіть ті незначні кошти, які передбачені в межах таких програм, не завжди спрямовуються на дійсно соціально важливі потреби. Наприклад, міська цільова програма у сфері охорони здоров’я передбачає 3 мільйони гривень на придбання фотоальбомів для новонароджених мешканців нашого міста. При цьому, всі знають скільки коштів необхідно витратити для придбання найпростіших лікарських засобів під час перебування у пологовому будинку.  І такі приклади — непоодинокі. Мільйони бюджетних коштів направляються для покриття збитковості комунальних підприємств.

Про деякі з них, такі як КП “Центр розвитку міжнародного співробітництва” чи КП “Харківський міський центр фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх”, багато харків’ян ніколи навіть не чули. Інші — такі як КП “Ритуал”, яке відкрито “заробляє” на горі харків’ян, навпаки відомі майже кожному. І в проекті бюджету про КП “Ритуал” теж не забули, передбачивши для нього 3,7 мільйонів гривень фінансової підтримки.

Не забули розробники проекту бюджету i про домофони — 5,8 мільйонів гривень передбачено для КСП “Харківміськліфт” на придбання матеріалів для установлення та обслуговування цих засобів. Цей перелік можна й треба продовжувати, адже запропонований проект бюджету — це “латання дірок”, “покриття корупційних схем”, що завгодно, але — не збалансований та обґрунтований фінансовий план життя міста на наступний рік.

Саме тому, депутатська фракція “Об’єднання “Самопоміч” у Харківській міській раді закликає до термінових та кардинальних змін проекту міського бюджету на наступний рік.  Ми вимагаємо суттєвого збільшення обсягу доходів від оренди та продажу комунальної власності та землі у місті! Міська власність має приносити прибуток, а — не генерувати збитки.

Має бути забезпечено пріоритетне фінансування соціальних програм, з одночасним перерозподілом коштів на реальні потреби, а не на створення “привабливих образів”.

Важливі інфраструктурні об’єкти, безумовно, мають бути профінансовані з міського бюджету, але виключно на засадах обґрунтованості, доцільності та прозорості. Кошти громади мають йти, в першу чергу, на задоволення її потреб, а не на втілення забаганок окремих чиновників.

Ми звертаємося до представників всіх інших політичних сил, що представлені у міській раді. Майбутнє Харкова — це наша спільна відповідальність! І ми маємо зробити все можливе, щоб бюджет міста відповідав інтересам всіх харків’ян: був прозорим, зрозумілим й не залишав жодних можливостей для реалізації корупційних схем. Запропонований на сьогодні проект — повна цьому протилежність.

Також просимо про підтримку нашої позиції у представників різних громадських організацій, рухів, активних мешканців міста, всіх, кому не байдуже, за якими правилами та за яким кошторисом нам доведеться жити у наступному році!