Новини

Всі новини
2018-07-21

Зоозахисники завадили харківській живодерні розгорнутись у Бердянську

Депутатка Харківської міської ради Наталія Коваленко від «Самопомочі», яка опікується проблемою поводження із тваринами в нашому місті, разом із харківською зоозахисницею, віце-президенткою Всеукраїнської асоціації зоозахисних організацій Мариною Сурковою цього тижня завітала до Бердянська, де вони зустрілись із мером міста Володимиром Чепурним та представницею зоозахисного фонду Бріжит Бардо — Бріжит Олой.

Під час зустрічі пані Олой висловила занепокоєння ставленням до безпритульних тварин в нашій країні. За її словами, ставлення до бездомних тварин шкодить міжнародному іміджу України. Систематичні повідомлення про вбивства та жорстоке відношення до тварин з різних міст України непокоять організацію і особисто Бріжит Бордо, – розповіла  французька зоозахисниця.

Одним з питань, що обговорювались, стала угода про співробітництво між Бердянською міськрадою та ФЛП Панєвіна з Харкова,  відома як фірма-підрядник, що займається відловом безпритульних тварин для харківського «Центру поводження з тваринами». Наталія Коваленко зазначила, що близько 90% тварин, які потрапляють до даного «притулку» знищуються. Вона закликала владу Бердянська утриматись від співпраці із цією організацією.

Мер Володимир Чепурний пояснив, що на момент, коли укладалась угода із харківською фірмою, в Бердянську склалась критична ситуація, пов’язана із великою кількістю бродячих собак, які нападали на людей майже кожного дня. Договір із ФЛП Панєвіна укладався терміново, «даний притулок належним чином не перевірили, тому й підписали договір про співпрацю», – розповів він.

Бердянск_Наталья Коваленко1

Зоозахисниці закликали міського голову запровадити метод ВСВП (відлов-стерилізація-вакцінація-повернення), який сьогодні вважається найбільш гуманним та ефективним, а також проводити роз’яснювальну роботу серед населення. За їхніми словами, метод ВСВП буде ефективним лише в тому випадку, якщо містяни стерилізуватимуть своїх улюбленців, не випускатимуть на вулицю без нагляду і не кидатимуть тварин напризволяще. «Ми досягли попередньої згоди щодо регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами шляхом їх стерилізації та припинення співробітництва з харківським підприємством. Рада була такому знайомству та спілкуванню. Сподіваємось на виконання цих обіцянок з боку муніципалітету», – розповіла Наталія Коваленко.

Нагадаємо, що у лютому цього року до Бердянська завітала вбивча «ГАЗель» з Харкова. Громадські активісти на чолі із зоозахисницею Валентиною Мамай, силоміць зупинили співробітників ФЛП Панєвіна та не дозволили їм забирати тварин з вулиць Бердянська. В автівці зоозахисники знайшли безпритульних тварин та собаки із чіпами, тобто тих, які стерилізовані та вакциновані. Документів, які б регламентували діяльність працівників фірми – подорожніх листів, актів вилову на кожну тварину, ліцензії на ветеринарні послуги тощо, були відсутніми. Після емоційної сутички громадські активісти розбили скло мікроавтобусу, порізали колеса та відпустили тварин, що їх зловили працівники ФЛП Панєвіна.