Новини

Всі новини
2018-11-29

Зооактивісти висловили подяку депутатам «Самопомочі» за допомогу в захисті тварин

Громадська організація «Ліга допомоги тваринам» надіслала листа подяки на адресу фракції «Самопомочі» у Харківській міськраді за вклад у запобігання жорстокому винищенню тварин та їхньому безконтрольному розмноженню у Харкові. Рік тому зооактивісти та депутати «Самопомочі» підписали Меморандум про співробітництво. За цей час спільними зусиллями було проведено низку заходів, спрямованих на захист тварин.

Зокрема, «Самопоміч» з кінця минулого року щомісяця перераховувала кошти на рахунок «Ліги», завдяки чому за пільговими цінами було стерилізовано 106 тварин, ще 40 будуть прооперовані до кінця року. Таким чином вдалось запобігти можливому народженню 1,5 тисячі кошенят та цуценят, – йдеться у листі. Під програму пільгової стерилізації підпадають волонтери приватних притулків для тварин, а також власники тварин, які не мають матеріальної можливості зробити це за власний кошт: пенсіонери, люди з інвалідністю тощо.

«Поки Департамент ЖКГ та КП «Центр поводження з тваринами» не бажають співпрацювати з громадськими організаціями та приймати гуманну Програму регулювання чисельності безпритульних тварин, продовжуючи їх жорстоко винищувати, ми разом з «Самопоміччю» вирішуємо це важливе питання власними зусиллями, — йдеться в листі зоозахисників. – Наша громадська організація дякує кожному з вас за допомогу в розвитку зоозахисного руху в Харкові. Саме така співпраця є взірцем правильних відносин депутатів з громадськістю».

Окрему подяку Голова правління ГО «Ліга допомоги тваринам» Зоя Савченко висловила депутату міськради від «Самопомочі» Наталії Коваленко. Саме вона разом із активістами бореться проти незаконної діяльності «Центру поводження з тваринами».

«Витрачаючи лише 3 тисячі гривень на місяць, ми простерилізували майже таку ж кількість тварин, як і комунальне підприємство, що має мільйонні надходження з бюджету. Адже вони воліють витрачати кошти харків’ян на вбивство котів та собак, не вирішуючи самої проблеми – великої кількості безпритульних тварин на вулицях міста», – розповідає Наталія Коваленко.

Вона вважає, що наше місто у ставленні до тварин має відмовлятись від радянських способів боротьби із таким явищем як безпритульні тварини, та запроваджувати, натомість, цивілізовані, але результативні заходи. «Ми можемо і повинні використовувати ефективні і, що найголовніше, – гуманні методи регуляції чисельності. Тварина нічим не завинила перед людьми, які зрадили її, викинувши на вулицю. Тож вона не заслуговує на покарання смертю. Важко прилаштувати усіх «безхатченків» до одного, але запобігти народженню нових десятків і сотень тварин на вулицях можливо і необхідно. Я вважаю, що треба підсилювати роботу із харків’янами щодо відповідального і цивілізованого ставлення до тварин. А органи влади, зі свого боку, мають встановлювати високі штрафи за викидання тварини на вулицю, а також виділяти кошти на роботу притулків», – додає депутат.