Новини

Всі новини
2019-05-10

Артем Фисун: Знос намету – це крок назустріч реваншу проросійських сил у Харкові, які готові здати Україну

“Я вважаю, що ні в якому разі не можна прибирати намет “Все для перемоги”. Цей намет — символ того, що в Україні сьогодні йде війна. В Харкові і так багато хто вважає, що війни немає, що тут мир і спокій. Але вони забувають, що цим вони завдячують хлопцям та дівчатам на Сході України, які зараз в окопах боронять нашу землю. І цей намет є нагадуванням кожному, хто їде або йде повз площу Свободи”, — військовий волонтер, депутат Харківської районної ради Артем Фисун прокоментував петицію щодо зносу намету на центральній площі Харкова.

Він впевнений, що такі дії несуть ризик безпеці харків’ян: “Знос намету також означатиме крок назустріч реваншу проросійських сил у Харкові, яких тут багато, і які готові були у 2014 році здати наше місто російським окупантам. Заяви харківського міського голови Геннадія Кернеса, що в Україні — не війна, а протистояння, і “ми маємо прибрати геть з-перед очей те, що нагадує про війну” — це прямий крок до тих міст, в яких я часто буваю із волонтерською місією — Авдіївка, Мар’їнка, Красногорівка. Це повністю зруйновані, понівечені російськими ракетами міста, де нема ані води, газу та опалення — там нема життя! Він хоче такої долі Харкову?”

Артем Фисун вважає, що задачею харків’ян з активною громадською позицію наразі є відстояти цей намет. “Якщо люди, яким вона муляє, нададуть альтернативні пропозиції щодо того, як має виглядати нагадування про війну та тих, хто зараз воює за нашу свободу та життя — добре, ми згодні її розглянути. Наприклад, меморіальний комплекс, як у Дніпрі, — там, де відображена доля кожного захисника України. Нехай це буде сучасний європейський пам’ятник — такий, що зможе влитись в архітектуру міста і буде символізувати те, що зараз означає намет, — можна поговорити. Але поки що намет має стояти. Просто влада, користуючись нестабільною ситуацією в “міжпрезидентський період” створюють додаткову небезпеку для Харкова. Їхні дії мають єдиний позитивний бік — мобілізують та об’єднують проукраїнських активістів”.