Новини

Всі новини
2018-11-23

Жорстоке поводження з тваринами в Харкові залишається на порядку денному, – Наталія Коваленко

Закон про посилення кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами був прийнятий ще у червні 2017, проте проблема залишається актуальною досі. Депутат Харківської міської ради від “Самопомочі” Наталія Коваленко поділилася думками на цю тему та розповіла, які проблеми існують в зоозахисному середовищі Харкова.

Депутат стверджує, що наразі офіційно зареєстрованих притулків для тварин у Харкові немає. Існуючі зоозахисні ініціативи власноруч створюють та утримують міні-притулки. За словами Наталії Коваленко, для цього активісти, як правило, використовують власне житло або інші приміщення, які їм належать.

У Харкові є комунальне підприємство “Центр поводження з тваринами”, яке позиціонує себе як притулок, але насправді воно таким не є. Це введення в оману людей. Більшість харків’ян думають, що в нас все добре, оскільки існує комунальне підприємство, що займається безпритульними тваринами. Що можна віднести тваринку до цього притулку і все буде добре. Але це не так”, – каже Коваленко.

Депутат пояснює: в “Центрі поводження з тваринами” прилаштовують лише 5% тварин, всіх інших вбивають. “Я вам наведу кілька цифр. Минулого року на території Харкова (нібито з території міста Харкова) було відловлено 5 тисяч 650 собак. З них присиплено — 91%. Відловлено 3 тисячі 100 котів, з яких лише 300 повернуто до ареалу перебування, присиплено — 90%. Тож це КП навряд можна назвати Центром поводження із тваринами, фактично – це Центр знищення тварин”. На думку Наталії Коваленко, міська влада просто не має бажання захищати безпритульних тварин.

Коваленко розповіла про те, що в Україні існує гуманна, цивілізована альтернатива масовому вбивству тварин — це програма ВСВ (відлов-стерилізація-вакцинація та повернення до ареалу перебування). Вона навела приклад роботи львівського КП “ЛЕВ” за 2017 рік – тут зі 1236 тварин, які туди потрапили, прилаштовано 70% відловлених собак та 17% доставлених мешканцями безпритульних котів. Решта – вакциновані, простерилізовані та випущені в свій ареал перебування, за виключенням декількох відсотків невиліковно хворих тварин. Це той випадок, каже депутат, коли в пріоритеті у місцевої влади – гуманність та захист тварин, а не гроші, які можна заробити на їхньому знищенні.