Новини

Всі новини
2017-09-26

Зберегти історичні будівлі – значить зберегти обличчя міста

Щоб зберегти будинки, що є архітектурною і культурною спадщиною, потрібно внести зміни до законодавства України. Такого висновку дійшли учасники міжфракційної депутатської групи Харківської міськради «Охорона культурної та історичної спадщини м. Харкова», а також представники громадськості. 25 вересня вони проводили зустріч, де обговорили, які кроки потрібно зробити, щоб захистити історичні будівлі від руйнування.

Зустріч пройшла дуже конструктивно, зібралися представники різних фракцій, зазначила депутат міськради від «Самопомочі» Олена Горошко – голова міжфракційної групи«Охорона культурної та історичної спадщини м. Харкова».
«На жаль, зараз практикується рейдерський спосіб захоплення таких будівель. З допомогою безхатченків старовинні будівлі доводятьдо аварійного стану. А потім, коли дім вже зруйнований, звільняється ділянка для того, щоб збудувати багатоповерхівку», – сказала Горошко.

Вона підкреслила, що важливо оприлюднити перелік будинків, що є історичною спадщиною.
«Важливо зрозуміти, у чиїй власності вони знаходяться. Старовинні будинки – це обличчя міста. Подивіться на вулицю Гоголя або вулицю Свободи – тут багато зруйнованих історичних будинків. Що ми покажемо нашим дітям, що залишимо нащадкам? І така ситуація не лише в місті. В Харківській області занепадають садиби у Шарівці та у Мерчику, їх потрібно негайно рятувати», – переймається депутат.

Учасники зустрічі розповіли, що нещодавно обговорювали стан історико-архітектурної спадщини Харкова і області з головою обласного департаменту архітектури і містобудування Михайлом Рабіновичем. Він розповів, що цьому році провели інвентаризацію старовинних будівель. Виявилось, що понад 30 об`єктів, які є у списку історичних і архітектурних пам`яток, вже зруйновані або втратили ті ознаки, що роблять їх пам’ятками.

«На наш погляд, влада в особі головного архітектора міста та департаменту архітектури та містобудування області та міста Харкова мають жорстко контролювати стан архітектурної спадщини та виконання зобов`язань нових власників. Ми готові ініціювати окрему цільову програму зі збереження архітектурної спадщини Харкова та внести зміни до бюджету для її фінансування», – зауважив член депутатської групи, голова фракції «Самопоміч» у міськраді Тарас Сітенко.

Учасники зустрічі домовились, що розроблять пропозиції про охорону пам’яток до законодавства , і депутати міськради через своїх парламентських колег будуть ініціювати прийняття цих змін.