Новини

Всі новини
2017-05-25

Заява ХОО «Об’єднання «Самопоміч» щодо трагічних подій у с. Вільшани

16 травня 2017 р. в сел. Вільшани Дергачівського району Харківської області стався трагічний інцидент, у результаті якого одну людину було вбито й кілька поранено з вогнепальної зброї. Усі постраждалі – місцеві роми.

Прокуратура Харківської області заперечує міжетнічне походження конфлікту, наголошуючи на його побутовому характері. При цьому представники правозахисних організацій стверджують, що основою конфлікту в Вільшанах є саме міжетнічна нетерпимість. Непокоїть і те, що люди, які представляють владу на селищному й обласному рівні, залучають до вирішення конфлікту озброєних людей, розпалюють ворожнечу та ненависть у суспільстві. За словами свідків, представники селищної ради разом із агресивними мешканцями, які їх підтримують, продовжують погрожувати ромським родинам та залякують їх з метою виселення з території селища. Усі це призводить до посилення загального рівня нетерпимості, в суспільстві, атмосфери ненависті та до поглиблення соціального розшарування.

Харківська обласна організація «Об’єднання «Самопоміч» звертається до Головного управління Національної поліції в Харківській області, Прокуратури Харківської області з вимогою забезпечити справедливе та всебічне розслідування трагічної сутички та припинити ескалацію міжетнічного конфлікту в Вільшанах.

Також ми звертаємося до голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної з вимогою вжити заходів для забезпечення мирного співіснування людей різних етнічних груп та для запобігання проявів насильства й ненависті між населенням Харківської області.