Новини

Всі новини
2019-02-27

ЗАЯВА ФРАКЦІЇ «ОБ’ЄДНАННЯ «САМОПОМІЧ»

Сьогодні під час пленарного засідання 25 сесії Харківської міської ради мер Харкова Геннадій Кернес здійснив декілька обурливих порушень регламенту, які, на наш погляд, є ганебними та неприпустимими.

1. В порядок денний сесії було внесено із порушенням регламенту Проект рішення про підтримку та забезпечення виконання рішень виконавчого комітету Харківської міськради від 06.02.2019, згідно із якими було встановлено нові тарифи на проїзд в Харківському метрополітені та електротранспорті. Внесений проект не пройшов попереднього обговорення, був поданий без обґрунтування та пояснювальної записки, як цього вимагає регламент. До того ж текст Проекту рішення було роздано депутатському вже після голосування, що також є порушенням.

2. Натомість Проект рішення, запропонований фракцією «Об’єднання «Самопоміч» щодо скасування рішення виконкому про встановлення нових тарифів, поданий згідно з усіма правилами та підкріплений дорученням виборців з тисячею підписів харків’ян, не був поставлений на обговорення.

3. Лише під тиском депутатів від «Об’єднання «Самопоміч», «Наш Край» та БПП проект рішення фракції «Об’єднання «Самопоміч» був поставлений на голосування щодо внесення його до порядку денного сесії, проте, очікувано, не був підтриманий більшістю депутатів, підконтрольним Геннадію Кернесу.

4. Голова Харківської міськради Геннадій Кернес позбавив депутатів права заслухати питання порядку денного, коментувати проекти рішень та ставити запитання, що є грубим порушенням та ставить під сумнів легітимність сьогоднішнього засідання сесії міськради загалом.

Зважаючи на усе вищевикладене, ми — депутати від фракції «Об’єднання «Самопоміч» — залишили залу засідань на знак протесту проти багаточисельних порушень регламенту міськради та не маючи змоги виконувати депутатські обов’язки і відстоювати права та інтереси мешканців Харкова під час сесії.