Новини

Всі новини
2019-06-19

Замість фінансування сфер ЖКГ, освіти, охорони здоров’я, міська влада витрачає сотні мільйонів на зоопарк, – Олена Ворона

Харків візьме в борг 1 мільярд гривень під 18% річних. 700 мільйонів з них підуть на зоопарк, – про це повідомила депутатка від “Самопомочі” у Харківській міськраді Олена Ворона.

Закцентуємо увагу: ця сума в переводі на долари складає 37 мільйонів, тобто по 800 гривень з кишені кожного харків’янина. 700 мільйонів з мільярда планується витратити на Харківський зоопарк, 29 мільйонів — на ремонт ХТМ і 50 мільйонів — на ремонт Московського проспекту, який невідремонтований другий рік і на який ми вже виділяли кошти“, — розповіла депутатка.

Ворона нагадала про обіцянку мера зробити зоопарк безкоштовним, проте насправді він став дуже дорогим для харків’ян.

Починаючи з 2016 року на зоопарк виділено 400 мільйонів. Всі ці гроші сьогодні вже витрачені з міського бюджету, тобто витрачені кожним харків’янином. А отже не доотримали ЖКГ, недоотримали сфери освіти та охорони здоров’я. Ми — депутати — представляємо харків’ян. Скажіть, чи у нас є запит від них на ремонт зоопарку за такі кошти, чи є запит на залучення 1 мільярда гривень для ремонту зоопарку? Ці гроші не подарунок, ці гроші потім потрібно буде віддавати. Хочу нагадати, що позику на реконструкцію парку Горького, яку ми взяли 8 років тому, місто досі не повернуло. Ми продовжуємо збільшувати боргове навантаження“.

Олена Ворона звернулася до голови міськради та депутатів з проханням виключити додаток з проекту рішення, що стосувався розподілу коштів, та створити робочу групу для формулювання цілей залучення інвестицій. “Якщо місто має можливість розмістити облігації й залучити мільярд гривень, то ці кошти мають бути спрямовані на ремонт комунікацій, доріг, щоб харків’яни не боялись зими, відключення води та поривів труб теплопостачання“, — наголосила депутатка.

На жаль, депутатська більшість відхилила її пропозицію.