Новини

Всі новини
2016-02-16

З’їзд партії «Об’єднання «Самопоміч» вимагає розслідувати діяльність Уряду

На позачерговому з’їзді партії “Об’єднання Самопоміч”, який відбувся 13 лютого у Харкові, була прийнята резолюція щодо оцінки ситуації в країні та діяльності уряду.
“Сьогодні після більш ніж річної роботи уряду на чолі з Арсенієм Яценюком ми змушені констатувати: відсутність якісного публічного управління; провал або ж повна відсутність ключових реформ, життєво необхідних для країни; збереження або відновлення багатомільярдних корупційних схем, які уряд не лише не зупинив, а подекуди і сприяв появі нових; збідніння населення”, – йдеться у документі.

“Враховуючи це Політична партія Об’єднання «Самопоміч» вважає, що відставка уряду Арсенія Яценюка є єдино можливою і цивілізованою оцінкою діяльності цього складу Кабінету Міністрів. Це єдиний спосіб запобігти формальному розвалу парламентської коаліції, призначенню нових парламентських виборів, які можуть стати серйозним вибробуванням для країни”, – повідомляється у резолюції.

Партія прийняла рішення доручити парламентській фракції ініціювати створення комісії ВР щодо вивчення діяльності Кабінету міністрів під керівництвом Арсенія Яценюка. Також партія вимагає від Президента негайного звільнення Генерального прокурораУкраїни Віктора Шокіна, “який перетворює власне відомство в зброю для політичних репресій” та негайного та повного оновлення всього складу ЦВК.

«Об’єднання «Самопоміч» ухвалила резолюцію щодо змін до Конституції

На позачерговому з’їзді партії «Об’єднання «Самопоміч», який відбувся 13 лютого у Харкові, були ухвалені дві резолюції: щодо формування принципів змін до Основного закону України.

“Конституція України потребує змін. Однак ініційовані сьогодні Президентом України зміни до Конституції не є продуктом Українського народу і не відповідають інтересам української держави. Такі зміни під гаслом децентралізації дискредитують саму ідею місцевого самоврядування. А особливий статус територій Донбасу, які перебувають під фактичною окупацією Росії, загрожують подальшому існуванню України як держави”, – йдеться у документі.

У резолюції запропоновані основні засади, на яких має базуватися оновлена Конституція, а саме: “Парламент мають формувати правдиві українські, а не олігархічні політичні партії, з прозорим фінансуванням; вибори до парламенту мають відбуватися за пропорційною системою на основі відкритих списків; повнота виконавчої влади має належати уряду, підконтрольному парламенту; основою місцевого самоврядування мають бути сильні і фінансово спроможні громади; судову владу має здійснювати оновлений і незалежний від політичного впливу суддівський корпус”.

Окрім того, делегати партійного з’їзду звернулася до парламентської фракції “Об’єднання Самопоміч” з вимогою ініціювати розслідування обставин, які спричинили анексію Криму, окупацію частини Донбасу, воєнну трагедії під Ілловайськом та воєнну поразку під Дебальцевим, а також укладення Мінських домовленостей.