Новини

Всі новини
2015-11-16

Якщо місцева рада залишить комуністичні назви районів, ми будемо подавати до суду, — Тарас Сітенко

Громадські слухання стосовно перейменування об’єктів топонімики має проводити репрезентативна громада, а не примусово зігнаний прошарок бюджетників та співробітників комунальних підприємств.  Про це на прес-конференції стосовно питань перейменування на виконання положень Закону України “Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” заявив депутат Харківської міської ради від «Об’єднання «Самопоміч» Тарас Сітенко.

«За буквою закону слухання пройшли, але крім букви є ще й дух закону. Ми не можемо сказати, що дух був дотриманий. Слухання мають бути репрезентативними, а не проведеними серед зігнаних в зал бюджетників та працівників комунальних підприємств. Використовуючи прогалини в законі влада спробувала звести декомунізацію до мінімуму», — зазначив Сітенко.

На думку депутата, є декілька припущень, чому міська рада саботує питання перейменування вулиць.

«По-перше, наразі тільки починається робота нової міської ради і міському голові хочеться показати, «хто у домі хазяїн» та довести, що громада нічого не варта. Пан Кернес та пан Терехов під час зустрічі з представниками «Самопомочі» сказали нам: «Якщо у вас буде 57 депутатів, ви зможете вносити свої пропозиції, а доки їх немає, ми будемо самі приймати рішення». Міська влада вважає, що 57 депутатів – це покупка громади на наступні п’ять років.

По-друге, я хочу нагадати, що пан Кернес дуже сильно орієнтується на соціологічні дослідження і пильно відстежує, як реагує його електорат на те чи інше рішення. Його електорат зацікавлений в тому, щоб комуністичні назви перейменував саме він. Якщо рішення стосовно перейменування прийме колективний орган — міськрада, то він може заховатися за цим рішення. А якщо й міськрада не перейменує вулиці та райони, то це право переходить до губернатора. У свою чергу, він може прийняти будь-яке рішення стосовно перейменування — зокрема провокаційне», — зазначив Сітенко.

Він також підкреслив, що на сесії міськради, що відбудеться 18 листопада, «Самопоміч» відстоюватиме виконання закону про декомунізацію, але можливо й те, що буде оголошено технічну перерву до 20 листопада, щоб додатково вивчити питання про декомунізацію.

«Ми закликаємо всіх харків’ян включитися в рух з підтримки декомунізації. Якщо місцева рада залишить комуністичні назви районів, ми будемо подавати до суду на це рішення», — запевнив Сітенко.