Новини

Всі новини
2015-11-30

Якби ми не проголосували за перейменування, наступного дня всі вулиці перейменовував би Кернес, — Тарас Сітенко

Депутат Харківської міської ради та голова Харківської обласної організації «Об’єднання «Самопоміч» Тарас Сітенко прокоментував голосування щодо перейменування об’єктів топоніміки Харкова та подальші перспективи втілення в життя законів про декомунізацію.

«Для мене важливо отримати результат — декомунізацію. Наразі найголовніше, щоб ми позбулися символів тоталітаризму. Тому ми абсолютно виважено в результаті тривалої дискусії за день до голосування переконали себе й активістів, що голосувати треба, бо якщо процес декомунізації буде приписувати собі «Відродження» — це буде ганьба. Якщо б 20 листопада ми не проголосували за перейменування, 21 листопада всі вулиці перейменовував би мер Геннадій Кернес, і як би він перейменував їх — можна собі тільки уявити», — запевнив депутат», — запевнив Сітенко.

Він також зазначив, що на перейменування районів за законом у Кернеса є три місяці — до 21 лютого, надалі це право переходить до губернатора.

«Сподіваюся, що губернатор як виконавець волі центральної влади і президента піде назустріч громадськості та перейменує райони так, як того вимагає час», — підкреслив політик.

За словами Сітенка, за перейменування топонімів депутати голосували в цілому, тому вичленити окремі назви було неможливо.

«Тим не менш, є декілька перейменувань, за які ми точно будемо судитися – це перейменування Іванова в Іванова, Спартака в Спартака і Калініна в Калініна», — наголосив представник «Самопомочі».