Новини

Всі новини
2017-09-28

Я хочу допомогти харків’янам підвищити енергоефективність житла, – Іван Ракич

У Харкові вібдувся Форум енергоефективних технологій та будівництва, який пройшов за ініціативи EU4Business та за підтримки ЄБРР. Організатором форуму виступив Центр підтримки бізнесу у Харкові.

На заході інформували про програму IQ energy , яка розроблена ЄБРР і має на меті підвищення енергоефективності житлового сектора в Україні.

«Українці можуть поліпшити енергоефективні характеристики свого житла за допомогою програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР). Вона є дуже доступною для людей. Як депутат я можу допомогти харків’янам скористатись нею», – розповів депутат міськради від «Самопомочі» Іван Ракич, який брав участь у форумі.

«За рахунок ЄБРР гаситься 35% кредиту, який фізична або юридична особа візьме в українському банку. Сума кредиту не повинна перевищувати три тисячі євро. Можна придбати обладнання або будівельні матеріали для утеплення. Це можуть бути вікна, котли, акумулятори, сонячні батареї, насоси – все, що пов’язано з енергоефективністю», – повідомив Ракич.
Україна не є сировинною базою, і якщо країна прагне стати по-справжньому європейською, треба розвивати технологічність, підкреслив він.

«На форумі була повністю розкрита тема енергоєфективності, а також представлені технології різних виробників і банки-партнери програми. Я отримав багато контактів енергокомпаній, виробників матеріалів та постачальників робі і послуг. Як інженер я отримав багато знань, якими можу поділитися», – повідомив депутат.

Він запросив харків’ян до своєї приймальні, щоб отримати інформаційну допомогу.

«Як людина, яка працює в Обленерго і як фахівець в будівельній сфері я можу кваліфіковано підказати, які матеріали краще обрати, щоб поліпшити енергоефективність, а також надати перелік банків – партнерів програми IQ energy», – сказав депутат.

За програмою ЄБРР передбачено 15 млн євро до 2020 року на компенсації утеплення житла. Поки що освоєно лише півмільйона євро.