Новини

Всі новини
2018-01-24

Відкрите звернення фракції Харківської облради «Об’єднання «Самопоміч» до голови СБУ Василя Грицака

Шановний Василю Сергійовичу!

Депутати різних рад, обрані від Політичної партії «Об’єднання «Самопоміч», від першого дня війни з Російською Федерацією відстоюють державний суверенітет, територіальну цілісність та демократичні цінності нашої країни. У Харківській обласній організації Політичної партії «Об’єднання «Самопоміч» є чимало людей, завдяки активній громадянській позиції та зусиллям яких разом із тисячами інших харків’ян вдалося відстояти мирний Харків у 2014-2015 роках. Це, зокрема, волонтери, добровольці, люди, які проходили службу в Збройних силах України та інших військових формуваннях України. І досі багато хто з нашої партії продовжує займатися волонтерською діяльністю.

Нас вразив та обурив виступ народного депутата від фракції БПП Ігоря Артюшенка, який під час брифінгу в Верховній Раді 18 січня 2018 року зробив заяву щодо конфлікту, який стався в селі Кручик Богодухівського району Харківської області між місцевими мешканцями та представниками комерційної організації ТОВ «Харківенергопром», що планує видобувати газ на території громади.

У своїх висловлюваннях народний депутат України Ігор Артюшенко безпідставно звинуватив депутатів обласної ради Віктора Киселя й Віталія Бушковського в нібито сепаратистських намірах.

Заява народного депутата 19 січня була опублікована інтернет-виданням «День» під назвою «У Верховній Раді звернулись до СБУ щодо організованих проявів сепаратизму на Харківщині» та деякими іншими центральними електронними виданнями.

Приводом для звинувачень із боку Ігоря Артюшенка став приїзд депутатів обласної ради Віктора Киселя і Віталія Бушковського до села Кручик у межах депутатської діяльності після звернення до них місцевих мешканців зі скаргами на грубе порушення їхніх прав на безпечне навколишнє середовище та ігнорування думки громадськості місцевими органами влади та представниками ТОВ «Харківенергопром». Ми обурені брехнею і маніпуляціями, до яких вдався народний депутат Артюшенко.

Окремо звертаємо Вашу увагу на абсурдність звинувачень із огляду на те, що Віктор Кисіль у складні для держави часи — з квітня 2014 року по березень 2015 року — проходив військову службу у військовій частині 9951.
Ми вимагаємо від Вас негайно провести перевірку заяв, зроблених народним депутатом Ігорем Артюшенком під час брифінгу у Верховній Раді 18 січня 2018 року, та дати їм належну юридичну оцінку.

Попри різні погляди на окремі державні процеси в нашій країні, ми вважаємо абсолютно неприпустимим зловживати своїми повноваженнями народним депутатом від БПП Ігорем Артюшенком, який публічно висловлює безпідставні звинувачення у порушенні закону депутатами Харківської обласної ради Віктором Киселем й Віталієм Бушковським.

Окрім того, ми звертаємося до Вас як до найвищої посадової особи Служби безпеки України з вимогою негайно провести службове розслідування щодо тих співробітників Управління СБУ в Харківській області, які, за нашими даними, впродовж останніх декількох місяців без передбачених Кримінально-процесуальним кодексом підстав здійснюють негласні слідчі дії, зокрема прослуховування, стосовно депутатів Віктора Киселя й Віталія Бушковського та дати відповідну правову оцінку таким діям співробітників Управління СБУ в Харківській області й притягнути їх до відповідальності згідно з чинним законодавством України.

Ми переконані, що використовувати правоохоронні органи держави в комерційних інтересах окремих високопосадових осіб є неприпустимим, це дискредитує Службу безпеки України і є злочином.

Зі свого боку, ми абсолютно впевнені, що депутати Харківської обласної ради Віктор Кисіль і Віталій Бушковський діяли в межах своїх повноважень і чинного законодавства України, що покладає на них обов’язок як депутатів у будь-який законний спосіб відстоювати права людей та представляти їх інтереси.