Новини

Всі новини
2018-02-14

Мільярди на зоопарк чи на заміну і ремонт комунікацій – що краще для Харкова? – Дмитро Булах

«Віддавати мільярди на зоопарк, чи витратити ці кошти на заміну і ремонт комунікацій «Водоканалу» й інших комунальних підприємств – що краще для Харкова?», – запитує депутат облради Дмитро Булах, який відвідав відкриті слухання КП «Водоканал». Під час заходу керівники КП повідомили, нинішній тариф збитковий, і втрати складають понад 50%.

«Половина грошей, які ми сплачуємо «Водоканалу» – це гроші за воду, яка просто виливається з труб у землю. Кожен харків’янин із своєї кишені сплачує за неефективність комунального підприємства та міської влади, яка його контролює. Це все викликає питання щодо потреби міста в зоопарку, а не, наприклад, нових водопровідних мережах. Можливо, ці мільярди замість іміджевого проекту варто було б витратити на заміну і ремонт комунікацій, щоб знизити втрати хоча б до 10%? І це стосується не лише «Водокналу», а й комунікацій для «Тепломереж» та інших КП», – сказав депутат.

Він також прокоментував спробу не пустити людей на слухання. Перед початком слухань вхід до приміщення охороняли чоловіки в чорних куртках і шапках. Вони намагались не пустити активістів, через це виникла бійка і люди врешті-решт пройшли на громадські слухання.

«Це абсурд – не пускати людей, закриваючи відкриті слухання! Я впевнений, що якби так звана «Муніципальна охорона» не стримувала людей, шквалу емоцій не було би, адже протидія породжує емоційність. Виставивши охорону, харків’янам фактично плюнули в обличчя, – вважає Булах. – Директор КП Віталій Панов сам визнав, що в залі є працівники «Водоканалу». За моєю інформацією, більше сотні людей змусили написати заяву на відпустку за свій рахунок на цей день і піти на слухання. Тож об’єктивної позиції від них чекати було не варто».

Взагалі незрозуміло, навіщо закривались, виставляючи охорону, бо процедура відкритих слухань не передбачає голосування, додає депутат. «Суспільні слухання і відкриті слухання мають різні процедури. І це були саме відкриті слухання, які, фактично, є інформуванням», – пояснив Булах.

Протокол слухань відправлять в Нацкомісію регулювання енергетики (НКРЕ), яка має затвердити або відхилити новий тариф.

«У серпні 2017 керівництво «Водоканалу» запевняло, що тариф має бути підвищений на 100% на водопостачання і на 50% – на водовідведення. Але НКРЕ тоді не затвердила таке підвищення. Тепер з такою ж упевненістю кажуть, що треба підняти тариф на 9% за водовідведення і на 18% – водопостачання. Які ж цифри насправді реальні, незрозуміло», – підсумував депутат.