Новини

Всі новини
2018-07-02

Веловихідні в Пісочині та Дергачах

Два дні поспіль – 31 червня та 1 липня — активісти громадських організацій «Деркачівська альтернатива», «Альтернатива» та «Самопоміч» як бджілки працювали, щоб організувати справжні свята для дітей та дорослих – велодні в Дергачах та в Пісочині.

Центральною ідеєю, звичайно, були спортивні перегони та конкурси – Велодень все ж таки! Діти змагались в різних вікових групах – молодші (від 3 до 7 років), середні (від 8 до 12) та старші. Спортсмени мали не лише якомога скоріше проїхати свою трасу, але й здолати перешкоди. Головними призами для переможців в кожній групі стали крутелезні велосипеди! Усі учасники отримали солодощі та сувеніри на пам’ять.

Міні-турнір з стрільби з пневматичної рушниці, стрибання на батутах, водяний тир, змагання з дартсу, перетягування канату – купа змагань на усі смаки. А ще – аквагрим, вікторини, концерт за участі музикантів та танцорів. Також можна було проявити свої таланти у рукоділлі – розмалювати пряники або зробити ляльку-мотанку.

Ольга Дорошенко, майстриня з виготовлення ляльок захоплено поділилась враженнями від проведеного майстер-класу: «Дякую організаторам, що запросили мене провести майстер-клас на такому чудовому патріотичному заході – велопробіг в Пісочині! Другий рік поспіль я приймаю участь в цьому заході. Класно, круто, я в захваті! Лялечки мотали всі — батьки, дівчатка та хлопчики! Всі були старанними учнями, особливо татусі! Дуже радує, що багато було бажаючих навчитись робити народну українську ляльку, дехто зробили не по одній лялечці, а головне, що всі робили натхненно, з захопленням! Тому наші звичаї та традиції будуть жити, а я роблю все, щоб передавати свої знання і своє вміння іншим! Все буде Україна!!!»

В Дергачах з погодою пощастило – хмари лише походили навколо, погрозились, але обійшли стороною. В сосновому борі, де пролягли велотраси, було сухо і тепло. Свято ж в Пісочині було під питанням. Його вже один раз перенесли з 24 червня на 1 липня через зливу, тож організатори та учасники дуже сподівались, що цього разу поталанить. Мабуть, небеса почули молитви, дощ хоч і пускався декілька разів, проте не дуже сильний — не завадив провести все заплановане і не зіпсував настрій.

Дорослим велосипедистам запропонували історичні екскурсії – і в Дергачах, і в Пісочині зацікавлені екскурсанти мали змогу познайомитись із історією рідних «пєнат», дізнатись багато цікавого про начебто знайомі місця. Ті, хто уважно слухав Артема Фисуна під час екскурсії в Пісочині та взяли участь у вікторині, отримали в подарунок книжку Катерини Щоткіної «Любомир Гузар. Хочу бути людиною».

Змагання тривали майже цілий день, тому спортсменів та вболівальників гостинно годували польовою кашою, піцею, напоїли трав’яним чаєм та, навіть, солодкою ватою. Усі – від малечі до дідусів,- залишились задоволеними, дякуючи організаторам та спонсорам фестивалю. «Наша родина кожен рік бере участь у Велодні в Пісочині, – розповіла Олена, мати 12-річної Катрусі та 5-річного Яріка. – Минулого тижня ми були у відпустці на морі, діти переживали, що не зможуть позмагатись. А тут вчора повернулись, а виявляється, що Велодень перенесли. Ми так зраділи, витягли велосипеди з гаражу та приїхали. Ярік вже фінішував, Катя зараз готується до старту. Це класний захід, справжнє свято на весь день – і змагання, і розважальна програма, і польова каша. Повний релакс і купа вражень на цілий тиждень!».

В Пісочині участь у велоперегонах взяли майже 90 учасників, у Дергачах — близько 200. Спортсменів гаряче підтримували рідні та друзі – приходили та приїжджали цілими родинами. Кожного року кількість учасників зростає. Ті, хто цього року не отримав призів, пообіцяли весь рік тренуватись, щоб перемогти наступного літа!