Новини

Всі новини
2015-09-21

В Україні обсяг тіньового ринку медичних послуг становить до 250 мільярдів гривень, — Вікторія Мілютіна

Тільки двоє посадовців з профільного комітету Верховної Ради проголосувало за законопроекти, прийняття яких призведе до змін у системі охорони здоров’я в Україні. Про це під час прес-конференції на тему «Впровадження медичної реформи в регіонах України. Законодавчі ініціативи «Об’єднання «Самопоміч» щодо реформування системи охорони здоров’я. Захист прав пацієнтів» заявила волонтер, кандидат в депутати до Харківської міської ради від партії  «Об’єднання «Самопоміч» Вікторія Мілютіна.

«Вже півтора року забезпеченням лікарень і військових підрозділів медичними препаратами займаються 10 великих волонтерських організацій. Ми написали листа керівнику комітету з питань охорони здоров’я Ользі Богомолець, але сплеску здорового глузду не відбулося», — зазначила Мілютіна.

За її словами, наразі 80% населення України не задоволені якістю надання медичних послуг, у зв’язку з цим 60% звертаються до лікарень занадто пізно.

«Тривалість життя середнього українця на 11 років менше, ніж у середнього європейця. Обсяг тіньового ринку становить за різними даними від 150 до 250 мільярдів гривень — це ті гроші, які пацієнти несуть безпосередньо лікарю. З цих грошей не платяться податки, і вони не йдуть на поліпшення якості медичної послуги і допомоги пацієнтам», — наголосила волонтер.

Мілютіна вважає, що депутати, які чинять опір впровадженню медичної реформи, зацікавлені в збереженні статус-кво.

«Дуже важливо, щоб в 2016 році у нас почалися зміни, які повернуть державну медицину обличчям до пацієнта», — підсумувала представник «Самопомочі».