Новини

Всі новини
2019-04-16

В обласному дитбудинку №3 зафіксовані порушення прав дітей, – Тетяна Бідняк

За результатами перевірки обласного дитбудинку №3 члени спеціальної комісії виявили низку порушень прав дітей, – про це повідомила голова фракції “Самопоміч” у Харківській облраді Тетяна Бідняк, за ініціативи якої було створено комісію. Директора закладу мають звільнити, вважає депутатка.

Депутатка назвала дві основних претензії до керівництва дитбудинку. По-перше, працівники закладу вчасно не переоформили документи щодо інвалідності дітей, якими опікується дитбудинок. Це призвело до того, що діти з інвалідністю недоотримали значну суму коштів від органів соцзахисту. І наразі виправити цю ситуацію неможливо. Бідняк вважає це проявом службової недбалості, в результаті якої діти просто втратили гроші, що їм належать.

Також депутатка повідомила про порушення права дітей на освіту. В закладі перебувають декілька дітей старше 6 років. І, згідно із законодавством, вони мають навчатись за шкільною програмою. Але, за словами Бідняк, навчальний процес для них не організований. В окремій думці, яку депутатка додала до Акту комплексної перевірки, вона наполягає на тому, щоб директор “Обласного будинку дитини №3” негайно вжила заходи щодо усунення перешкод в отриманні загальної середньої освіти дітей віком понад 6 років.

Депутатки від “Самопомочі” Тетяна Бідняк та Вікторія Мілютіна запропонували створити спостережну раду в дитбудинку, а також підняти питання звільнення директора закладу з посади.