Новини

Всі новини
2019-03-04

В Харкові планують побудувати підприємство з порушенням санітарних норм, – Наталія Коваленко

В Немишлянському районі міста Харкова планують збудувати підприємство з виробництва ртуті та утилізації ртутовмісних відходів, які відносяться до найвищого класу небезпеки. Про це повідомила депутат від «Самопомочі» в Харківській міськраді Наталія Коваленко.

Вона розповіла, що хоч підприємство і буде розташоване в промисловій зоні, проте воно все одно знаходитиметься в межах міста. Це вкрай небезпечно для будинків, а також закладів освіти, лікарень, які потрапляють в 1000-метрову санітарну зону, передбачену чинними санітарними нормами.

«Будівництво заводу створює серйозну небезпеку для життя і здоров’я людей, які проживають в цьому районі. Так, сполуки ртуті навіть в невеликих об’ємах викликають розлади нервової, травної, імунної та інших систем організму, хвороби нирок, легенів і очей. Та попри це, Департамент комунального господарства Харківської міськради ще у 2017 році погодив так звану Заяву про наміри ТОВ «Харків-Еко» щодо утилізації ртутовмісних відходів і виробництва ртуті», – стверджує Наталія Коваленко.

З цього приводу громадські активісти склали електронну петицію з вимогою до Харківської міськради про скасування будь-яких погоджень, які були виданні підприємству «Харків-Еко» для переробки ртутовмісних відходів. Ця петиція набрала необхідних 5000 підписів від харків’ян, її розглянула міськрада, і тепер 15 березня відбудеться важлива подія — це громадські обговорення. Долучитись до них — обов’язок кожного харків’янина, адже від цього залежать наші життя та здоров’я, – додала депутат.