Новини

Всі новини
2018-01-29

В Харківському районі дітей продовжують годувати неякісними продуктами

До наших депутатів звернулися батьки дошкільнят у сел. Пісочин із проханням розібратися з якістю й вартістю продуктів харчування, які постачаються в дитсадки. «Проблем було дві: постійне рибне меню упродовж місяця (а як діти люблять рибу, всі знають) і, відповідно, відмова дітей їсти. До того ж – підвищення ціни на харчування (хоча ми й розуміли, що це може бути викликано цілком об’єктивними причинами), – розповів депутат Харківської районної ради від «Самопомочі» Дмитро Курило. – Що ми побачили: абсолютно приємних і цілком сумлінних працівників дитячого садка, які готують із того, що у них є, і викручуються, як можуть. Проблема була в недостатній кваліфікації та старанності людей, відповідальних за підписання договорів із постачальниками й подальшому контролі за виконанням ними своїх обов’язків».

Депутати взялися проаналізувати договори на постачання харчування в дошкільні навчальні заклади смт Пісочин, яких селищна рада в 2017 р. уклала більше трьох десятків на загальну суму більше 2,5 млн грн. За словами депутата Харківської обласної ради від «Самопомочі» Віктора Киселя, під час аналізу виявилось наступне: по-перше, усі договори є прямими, тобто укладені без проведення тендеру, отже, без конкуренції. По-друге, «за документами, усі договори укладені лише із двома постачальниками – ФО-П Кононенко М.М. та ФО-П Кононенко О.П., які, за інформацією депутата, є чоловіком і дружиною. При цьому нам не вдалося віднайти іншої підприємницької діяльності, окрім постачання продуктів харчування в дитсадки Пісочина, яку б ці фізичні особи-підприємці здійснювали», – каже депутат.

Але, найголовніше, що виявили депутати, — на велику кількість продуктів, зокрема, м’ясо, рибу, сертифікати були простроченими, що означає, що діючих сертифікатів на цю продукцію немає, тобто звідки та якої вона якості, нікому не відомо.
– Сертифікат на філе куряче датується 28.12.2016 р.;
– Т-молоко повинне бути привезене не пізніше 30.10.17 р. Отже, з таким терміном споживання воно вже не повинно завозитися в дитячі заклади;
– У дитсадку №2 на рибу хек відсутній взагалі сертифікат якості, а наданий папірець є «біркою» з ящика. Крім того, відсутні супровідні документи на хек (так звана «карантінка», яка надається товару при проходженні митного контролю), що може вказувати на те, що ця риба – контрабандна. У дитсадку №1 сертифікат на рибу – недійсний, до 22.09.2016 р. Медичний працівник не мав права приймати таку продукцію.
– На яловиче м’ясо в якості документа надана довідка з Центрального ринку, але який саме санітарний лікар її надав — розрізнити важко, відсутня дата на довідці, відсутнє найменування частини туші, відсутня вартість, відсутні умови та термін зберігання.

Окрім цього, є порушення щодо перевезення молочних та м’ясних продуктів разом (що заборонено згідно ЗУ «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів»), неузгодженість документації щодо фірм-постачальників (що може вказувати на фальсифікацію документації тощо.
«Ми бачимо відповідальними за це, перш за все, селищних чиновників. Але вони зараз «роздули» багаття, в яке полетіли і ті, хто нас пустив в дитсадки, і депутати від «Самопомочі», і активісти ГО «Альтернатива», а, головне, – батьки з «їхніми дурними питаннями». Природньо, що всі, кому тепер доводиться міняти усталений спосіб життя і роботи, незадоволені», – підсумовує Дмитро Курило.