Новини

Всі новини
2018-06-01

Управляти роботом? Елементарно!

До 1 червня – Міжнародного дня захисту дітей – «Самопоміч» організувала майстер-класи для дітей з багатодітних родин в Центрі робототехніки «Ботеон». Це не перший захід «Самопомочі» для дітей з громадської організації «ФеМеЛі», що опікується дітьми з великих сімей та родин, що потрапили у складну життєву ситуацію – переселенці, малозабезпечені сім’ї, одинокі батьки тощо. У квітні дітлахи розписували великодні пряники, а сьогодні — керують справжніми роботами!

В невеличкій кімнаті філії «Ботеону» на вулиці Героїв Праці — як в казковій рукавичці. За кожним комп’ютером по двоє дітей від 4 до 14 років. Викладачі центру знайомлять дітлахів з кодами, на яких пишуться програми для управління роботами, показують, що і як треба підключати, розповідають, де використовуються сучасні роботи. На столах – купа дротів, під’єднаних з одного боку до мікросхем, а з другого – до невеличких роботів, які слухняно рухають руками вгору та вниз, а ще поводять головою, ніби придивляючись, хто ж ними керує. Діти у захваті: «А нехай він почергово підніме руки!», – «Зараз!». Хлопці щось переписують в коді на моніторі, перемикають якісь кнопки на екрані і… ось, робот вже демонструє іншу фізичну вправу.

Славку 14 років, він з багатодітної родини, якою опікується громадська організація «ФеМеЛі». Каже, що сьогодні він пересвідчився в своєму бажанні вступити до університету та отримати it-спеціальність. Про управління роботами не думав, але от спробував програмувати і побачив реальний результат. «Дуже цікаво, – каже Слава, – і, головне — не так вже і складно».

Ліза — 9-ти річна яскрава білявка в червоних окулярах — серйозно та сфокусовано споглядає за рухами робота, яким керує Славко. «Це наш робот. Його звати Супер, – захоплено розповідає дівчинка. – Це ми його навчили крутити головою і махати руками як справжня людина! Я люблю математику, а тепер і роботів!»

Марія Мезенцева та Сергій Могила, депутати фракції «Самопоміч» в Харківській міськраді, привітали дітей солодкими подарунками з нагоди свята. Сергій Могила закінчив Харківський університет радіоелектроніки, тож розуміє цінність саме такого напрямку дитячого розвитку: «Багато людей вважають програмування чимось складним, майже «магічним», хоча усі ми користуємось продуктами програмування щодня – сайтами, мобільними додатками, комп’ютерними програмами, навіть побутові пристрої вже керуються програмно. Насправді цього можна легко навчитись, і я радий, що в Харкові існують подібні центри, де можна опанувати базові навики програмування з дитинства. Заохочення дітей до програмування є набагато простішим, ніж може здатися. Їм цікаво власноруч редагувати коди та одразу отримувати результат. У вік цифрових технологій дані навички є чи не обов’язковими, адже вони полегшують та покращують життя. Подібні центри мають бути популяризовані по всій країні та фінансуватися з освітніх програм місцевих бюджетів, адже після початку фінансової децентралізації, міста мають «вільні» кошти і вони мають бути спрямовані на дитячу освіту, адже щасливі та розумні діти – майбутнє сильної України», – вважає депутат.

Марія Мезенцева зауважила, що Міжнародний день захисту дітей є не просто святом, він нагадує суспільству про необхідність їхнього захисту і збереження широкого спектру прав і свобод дитини. На її думку, дітей потрібно заохочувати до науки, до творчих занять, щоб вони дізнавались про різні професії, про Всесвіт не лише в теорії. «Заняття з робототехніки закладають основи майбутніх професій, пов’язаних зі сферою IT, програмуванням. Тут, в «Ботеоні» діти вивчають, як кодувати на C++, scratch-програмування з використанням плати Аrduino. Діти, які сьогодні прийшли навіть на один майстер-клас, отримали купу задоволення і значно розширили свою уяву не лише про техніку, але й про власні перспективи», – впевнена депутатка. «Їхня проактивність вражає. Вони оперують такими словами, що тобі здається, ти просто випав з життя! Це набагато складніше, ніж депутатство!», – сміється Марія.

DSC_0890