Новини

Всі новини
2017-09-27

Дві лікарні у Люботині – завеликий тягар для бюджета, але місцевій владі це байдуже

Під час сесії Люботинської міської ради 26 вересня жоден з проектів по об`єданню лікарень не отримав достатньої кількості голосів. Депутат Харківської облради від «Самопомочі» Віталій Бушковській вважає, що найкращий варіант – об’єднання на базі колишньої залізничної лікарні.

«Оптимальний варіант – об’єднати на базі колишньої залізничної лікарні, де більше приміщень і можливостей для надання медичних послуг людям. Зараз це комунальний заклад, але вона може стати комунальним підприємством. Це більш прогресивна форма власності, яка також передбачає можливість отримання грантів», – говорить Бушковскій.

За його словами, в Люботині досить приміщень, які ефективно не використовуються. «Якщо так триватиме, бюджет просто не потягне», – підкреслив він.

За його словами, в Люботині досить приміщень, які ефективно не використовуються. «Якщо так триватиме, бюджет просто не потягне», – підкреслив він.

Лікар Денис Арман, член робочої групи з реформування закладів охорони здоров’я при Люботинській міськраді, розповів, що в місті функціонують дві багатопрофільні лікарні.

«Це – центральна міська та міська (колишня залізнична), які дублюють функції один одної, тому з самого початку я виступав з пропозицією їх якомога швидше об’єднати на базі колишньої Люботинської залізничної лікарні. Ця лікарня має достатні площі для розміщення всіх необхідних відділень та лікувально-діагностичних служб лікарні інтенсивного лікування, має оперблок на три операційні, приймальне відділення з пандусом для швидкої допомоги, приміщення для реанімаційного блоку, ліфти тощо », – повідомив Денис Арман.

За його словами, окремі приміщення цієї лікарні потребують ремонту.

«Однак у тих приміщеннях, де зараз розташована центральна міська лікарня, немає умов для розміщення лікарні інтенсивного лікування, незважаючи на те, що там замінені вікна, двері, сантехніка», – розповів лікар.
На його думку, було би правильно об’єднати дві існуючі лікарні в одну на базі колишньої залізничної у вигляді комунального закладу.

«Це дозволило б значно заощадити кошти на фізичному змісті двох лікарняних комплексів і зарплатах двох головних лікарів. А також почати роботи по утворенню лікарні інтенсивного лікування, зміцнити матеріальну базу, проводити ремонти, по-новому організувати лікувально-діагностичний процес, збільшивши обсяг надання медичної допомоги люботинців і зменшити їх необгрунтоване направлення до Харкова », – розповів Денис Арман.
Однак серед депутатів Люботинського міськради знайшлися опоненти такого рішення.

«Вони виступають за об’єднання двох лікарень на базі центральної міської лікарні, апелюючи це тим, що там зроблено ремонт і тим, що ця лікарня має статус комунального підприємства, що, на думку окремих експертів галузі, є більш прогресивною формою господарювання», – зазначив лікар.