Новини

Всі новини
2017-10-17

У Харкові вимагали провести велику політичну реформу

Провести велику політичну реформу вимагають харків’яни. Активісти, зокрема, і представники “Самопомочі”, приєдналися до всеукраїнської акції, що проходить сьогодні у Києві біля Верховної Ради та у всіх обласних центрах.

Основні вимоги учасників акції:
– Змінити виборчу систему
– Обмежити депутатську недоторканість
– Створити антикорупційний суд

“Ми вимагаємо змінити виборче законодавство, скасувати мажоритарну систему і ввести пропорційну виборчу систему з відкритими списками. Це потрібно для того, щоб депутатами могли стати звичайні люди, які хочуть змінити країну і готові працювати для цього “, – сказав лідер молодіжного руху “Самопомічі” Даніель Солодчик.

Обмеження недоторканності народних депутатів дозволить притягати їх до кримінальної відповідальності на загальних підставах, а з іншого боку – збереже індемнітет, тобто не дозволить переслідувати парламентарів за наслідками їх політичної позиції та висловлювань.

Судова система в Україні настільки корумпована, що для притягнення до відповідальності топ-корупціонерів необхідно створити окремий Антикорупційний суд, бо у звичайних судах розгляд таких справ блокується.

Учасники акції передали звернення зі своїми вимогами Харківській обладміністрації, а також Харківській облраді. Активісти хочуть, щоб депутати облради на найближчий сесії прийняли звернення до парламентарів з вимогою розглянути і ухвалити законопроекти, які дозволять ввести політичну реформу.