Новини

Всі новини
2017-05-15

У Харкові відкрився «розумний» адаптаційний центр для дітей-сиріт з особливими потребами

У новому інклюзивному центрі “Літаючий будинок”, який відкрився за адресою провулок Молчанівський, 31, чотири окремі кімнати, просторий хол і кухня. Тут мешкатимуть на постійній основі від 4 до 6 дівчат, ще 20 дітей з інвалідністю приходитимуть сюди, щоб займатись з репетиторами. Для навчання в квартирі передбачене окреме приміщенняю. Метою центру “Еммаус”, який реалізовує проект “Літаючий будинок”, є навчання вихованців інтернатів для дітей-сиріт з особливими потребами самостійного життя та адаптації їх в українському соціумі.

До відкриття центру готувалися 3,5 роки. Для того, щоб максимально спростити життя дівчат та хлопців, які тут перебуватимуть, квартиру облаштували за принципом “розумного будинку”, – високотехнологічною системою, організованою для найбільш комфортного проживання та роботи.

La casa volante1

Харківська “Самопоміч” рік тому долучилась до ремонту приміщення La casa volante. За словами депутатки Марії Мезенцевої, фракція одноголосно вирішила підтримати цей соціальний проект, коли до них звернулись по допомогу.

“Все, чого ми хотіли досягти, – це побачити сяючі очі цих дітей! Надалі ми з колегами будемо обов’язково надавати будь-яку соціальну, юридичну, а також фінансову допомогу”, – наголосила депутат міської ради.

Лідер Харківської “Самопомочі” Тарас Сітенко також привітав всіх з відкриттям центру. “Побачивши, як в “Еммаусі” віддають цьому проекту свою душу, час і енергію – ми просто не змогли залишитись осторонь”, – підкреслив депутат.