Новини

Всі новини
2015-03-31

У Харкові “Самопоміч” відкрила консультаційний центр для демобілізованих бійців

Юристи, психологи, консультанти з працевлаштування — харківські волонтери разом з громадською організацією «Об’єднання «Самопоміч» відкрили у Харкові консультаційно-адаптаційний центр для демобілізованих бійців.

Військовослужбовцям, які беруть участь у проведенні антитерористичної операції, влада дала чимало обіцянок: від виплат по тисячі гривень за кожен день перебування в зоні бойових дій, до безкоштовного лікування. Проте, повертаючись додому, до мирного життя, військовослужбовці стикаються з безліччю проблем. Одна з головних — труднощі в отриманні статусу учасника АТО.

Народний депутат від фракції “Самопоміч”, екс-командир групи інформаційної війни ОБСП «Донбас» Павло Кишкар повідомив, що майже завершено розробку законопроекту про спрощення процедури отримання статусу учасника бойових дій.
— Ідея полягає у тому, щоб статус учасника АТО надавався автоматично з отриманням бойового наказу тому чи іншому підрозділу, а держава вже мусить контролювати справедливість і підтвердження цього статусу. Отримати статус учасника бойових дій може лише та людина, яка за посадою є складовою частиною бойового підрозділу.

Інша проблема — працевлаштування бійців. Фахівці центру не тільки допоможуть отримати статус учасника бойових дій, а й сприятимуть відновленню на робочому місці в держустановах, чи отриманню роботи в спецбатальйонах МВС або ж в охоронних організаціях.
Роман Семенуха, народний депутат України фракція “Об’єднання “Самопоміч”:
— Ми допоможемо бійцям з працевлаштуванням. Ми ініціюємо створення банку даних робочих місць Харківщини. До цього процесу залучатимемо великі підприємства області, середній бізнес, допомагатиме в цьому процесі державна служба зайнятості. Волонтери проведуть опитування серед демобілізованих, щоб дізнатися, де б вони хотіли працювати. Ми хочемо, щоб демобілізовані військовослужбовці знали, що держава про них піклується. У нашому центрі для демобілізованих працюватимуть телефони “гарячої лінії”, за якими кожен може звернутися з будь-яким проханням.

Проте отримання статусу учасника АТО або соціальні пільги не останні проблеми, які зараз виникають у військовослужбовців. Бійці потребують й психологічної підтримки.
Тетяна Бідняк, волонтер групи «Help Army»:
Вони розучилися довіряти людям, багато хто не довіряють державним службам, які зобов’язані їм допомагати. Дуже низький рівень довіри взагалі до сторонніх, вони звикли довіряти собі, своїм бойовим товаришам і іноді волонтерам. Адаптуватися до мирного життя бійцям допоможуть психологи, які будуть постійно консультувати у центрі.

Чимало бійців планували вступити до вишів або продовжити навчання. Проте два тижні тому з’явилася інформація, що демобілізовані бійці не встигають подати документи, для участі у зовнішньому тестуванні.
Ярослав Маркевич, народний депутат України від фракції “Об’єднання “Самопоміч” :
Виникла така проблема і “Самопоміч” відреагувала досить швидко: депутати звернулися до Міністерства освіти і досягли домовленості, що термін надання документів буде продовжений до кінця наступного місяця.

Також у адаптаційному центрі демобілізованих бійців планують залучити бійців до програми військово-патріотичного виховання молоді.
Роман Семенуха, народний депутат України від фракції “Об’єднання” “Самопоміч”:
Напевно серед військовослужбовців знайдеться 20-30 чоловік, які мають ораторські здібності. “Самопоміч”, разом з облдержадміністрацією та міською владою, запропонує цим бійцям провести низку занять з патріотичного виховання в навчальних закладах. Такі зустрічі зі школярами та студентами потрібні, адже сьогодні вкрай важливо виховувати в молоді патріотизм, мужність, бо ніхто крім нас не захистить нашу Батьківщину.

Фахівці центру зазначили, що військовослужбовці не єдині, кому буде надана допомога. У консультаційний центр “Самопомічі” може звернутися будь-який харків’янин. Юристи нададуть кваліфіковану правову допомогу з будь-яких питань — від організації власної справи до оформлення субсидій.

Адреса консультаційно-адаптаційного центру: Харків, вул. Гоголя, 11
Центр працює щодня, крім вихідних.
Телефони для отримання консультацій:
(066) 630-69-37, (097) 889-45-88, (057) 781-42-24
Психологічна консультація за телефоном: (098) 52-33-762