Новини

Всі новини
2016-04-19

У Харкові батьки скаржаться на побори в школах і дитсадках

У Харкові продовжують стягувати з батьків благодійні внески. Про це 19 квітня на прес-конференції заявила член громадської організації «Демократичний альянс жінок» Олена Нарожна.

«Протягом кількох років ми чуємо, що сфера освіти у нас недофінансована, тому навчальні заклади змушені звертатися по допомогу до батьків. І в принципі більшість батьків із розумінням ставляться до цих прохань. Єдине нарікання викликає те, в якій формі ця благодійність існує і як розподіляються ці гроші», — каже Нарожна.

Головна проблема, на її думку, полягає в тому, що батьки не розуміють, на що саме йдуть зібрані кошти. У багатьох школах немає прозорої звітності, гроші надходять в «сіру» касу, яку неможливо проконтролювати. Тому і з’являються підозри, що хтось кладе гроші собі в кишеню. «Взагалі незрозуміло, скільки грошей навчальні установи отримують з бюджету, і на що реально не вистачає. Це інформація закрита і надається з великим небажанням», — підкреслює Нарожна.

За словами депутата міськради від фракції «Самопоміч» Олени Ворони, в цьому році система освіти отримала для забезпечення поточних витрат і розвитку матеріально-технічної бази в чотири рази більше, ніж в минулому році. Але проблему це так і не вирішило: «У цьому році з місцевого бюджету виділено 46,5 млн грн на програму підтримки освіти в Харкові. Додатково за рахунок залишку невикористаних коштів 2015 року профінансовано 43,5 млн грн, тобто в цілому система освіти отримала для забезпечення поточних витрат і розвитку матеріально-технічної бази в чотири рази більше, ніж в попередньому році», — зазначила Ворона.

Депутати розраховували, що збільшення бюджету допоможе батькам — внески зменшаться, і питання літніх ремонтів будуть в значно мірою профінансовані з бюджету міста. «На жаль, цього не сталося. На депутатських прийомах харків’яни, які чули про збільшення витрат на освіту все частіше запитують, чому не відбулося зменшення батьківських внесків», — підсумувала депутат.

У зв’язку з цим, фракція «Самопоміч» підготувала проект рішення, який передбачає відмову від збору благодійних коштів у готівковій формі в навчальних закладах і повну прозорість збору благодійних коштів. «Це дозволить навести порядок з батьківськими благодійними внесками в навчальних закладах, на які зараз надходить багато скарг. Директори дитячих садків та шкіл будуть зобов’язані не рідше двох разів на рік надавати письмову звітність батькам, раді школи або громадським організаціям — скільки коштів зібрано, і на що витрачена кожна копійка», — підкреслив депутат міськради, лідер фракції «Самопоміч» Тарас Ситенко.

Крім того, на прес-конференції згадали про проблему з підручниками для учнів 4-7 класів. Нагадаємо, що на початку цього навчального року школи отримали лише 50% фінансування на закупівлю підручників. Весь рік батьки вирішували цю проблему самостійно — сканували, копіювали навчальні посібники. Депутати «Самопомочі» звернулися з низкою запитів до Міністерства освіти і Мінфіну, паралельно це питання вирішував Департамент освіти міськради. В результаті спільних зусиль було отримано роз’яснення, як зробити дофінансування, так що на наступний рік школярі будуть забезпечені підручниками в повному обсязі.

Відеорепортаж АТН: http://atn.ua/obshchestvo/pobory-v-shkolah-deputaty-odnoy-iz-frakciy-gorsoveta-predlozhili-reshenie-problemy