Новини

Всі новини
2018-12-26

У 2018 році обласні комунальні підприємства принесли понад 11 мільйонів збитку, – Олександр Котуков

З 32 комунальних підприємств Харківської області 25 виявились збитковими. За 9 місяців роботи у 2018 році вони принесли понад 11 мільйонів збитку, – депутат від “Самопомочі” в Харківській облраді Олександр Котуков розповів про фінансові підсумки роботи обласних комунальних підприємств. – Найбільш нерентабельним стало КП “Фармація”, яке об’єднало комунальні аптеки по всій області. Збитки “Фармації” склали більше ніж 4 мільйони гривень. І це при тому, що до об’єднання в одне комунальне підприємство, майже всі аптеки були прибутковими.

Депутат каже, що на фінансову підтримку обласних КП з бюджету за 9 місяців 2018 року було виділено близько 125 мільйонів гривень. Найбільшими “пожирачами” коштів стали: ОК ВЕП “Держпром” (з бюджету отримав 26,2 млн грн) і КП “Харківська обласна філармонія” (19,1 млн грн).

Практично всі обласні КП не виконують річний фінансовий план. При цьому місцева влада жодних заходів стосовно горе-керівників застосовувати не збирається. Максимум, чого я домігся – це детальний розгляд причин невдалої господарської діяльності ряду підприємств”, – стверджує Котуков.

Такі “чорні діри” – дуже вигідна справа для осіб, які мають до них безпосереднє відношення. Однак терпіти їхнє існування немає ні бажання, ні можливості. Інакше вони “з’їдять” нас усіх”, – підсумовує депутат.