Новини

Всі новини
2015-10-19

Типові проблеми й унікальні випадки. Юристи «Самопомічі» допомогли сотням харків’ян.

Центр з надання безоплатної правової допомоги «Об’єднання «Самопоміч» функціонує лише півроку. Статистика свідчить, що за цей час через дві його приймальні пройшли 1474 справи.

«В умовах низької правової грамотності населення, корумпованої судової системи та неорієнованої на пересічних громадян правоохоронної системи, створення Центру є значним соціальним благом для міста. Адже без кваліфікованої юридичної допомоги харків’янам майже неможливо захистити свої права та інтереси. Звертатись до приватних юристів – дорого, а держава не завжди ефективно виконую свої обов’язки. Тому наші послуги користуються попитом, про що свідчить кількість громадян, які звернулись за півроку роботи», — коментує адвокат та волонтер Ігор Черняк, що очолює Центр, мотивацію його створення.

Команду Центру складають сім кваліфікованих юристів. Їм допомагають волонтери-студенти, переважно — старшокурсники Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого та Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.

«Центр відіграє подвійну соціальну роль. Окрім безпосередньо допомоги студенти-юристи мають можливість здобути досвід роботи — на волонтерських засадах надавати правову допомогу та спілкуватись напряму із «клієнтами». Впевнена, така проактивна та соціальновідповідальна позиція допоможе студентам у майбутній кар’єрі, — розповідає відповідальна за роботу волонтерів Дар’я Сєдих, — Наразі ми відкрили новій набір та готуємось до поповнення команди. Що приємно – заявок на участь у конкурсі стало більше, ніж було у березні».

Звертаються харків’яни переважно з питань соціального та пенсійного забезпечення, спадкування, трудових відносин. Більше половини клієнтів — літні люди. Їх проблеми типові, але є й унікальні випадки. Наприклад, Катерина Петрівна Гутнєва звернулась  із проханням допомогти оформити процесуальні документи.

«15 жовтня 2014 року Київським райсуд виніс рішення про стягнення боргу за послугу з теплопостачання. Катерина Петрівна є інвалідом другої групи, постійно знаходилась на лікуванні в Польщі, квартира, по якій було виставлено борг, належала її батьку, особовий рахунок — відкритий на нього, а вона тривалий час в цьому приміщенні навіть не проживала. Відтак вона не була згода ні з комунальним підприємством «Харківські теплові мережі», ні з рішенням суду першої інстанції», — констатує юрист Павло Савченко, який супроводжував цю справу.

«Оскільки я є пенсіонеркою й інвалідом, великих коштів на приватних юристів чи адвокатів я не мала та не маю. Звернулась в Центр з надання правової допомоги «Об’єднання «Самопоміч». Отримала не тільки гарну юридичну консультацію, а допомогу у складанні процесуальних документів, апеляційної скарги та згодом — касаційної скарги. З боку юристу Центру з надання правової допомоги «Об’єднання «Самопоміч», я отримала повну юридичну та людську підтримку, залишалося чекати отримати таку ж саме підтримку і збоку судової влади України», — зазначила Катерина Петрівна.

Зараз за консультацією і юридичною допомогою звернутися можна до однієї з трьох приймалень Центру:

  1. Вул. Гоголя, 11; тел.: (066) 630-69-37, (097) 889-45-88, (057) 781-42-24.
  2. Пр. 50-річчя ВЛКСМ, 56; тел. (057) 262-91-68, (066) 521-33-44.
  3. Пр. Леніна, 40, кім. 302-А; тел. (096) 031 50 60.