Новини

Всі новини
2018-02-21

Це неприпустимо, що в бюджеті Харкова не заплановані витрати на реконструкцію архітектурних пам’яток, – Олена Горошко

Під час свого виступу на сесії XIII сесії Харківської міської ради Олена Горошко в черговий раз привернула увагу депутатів до необхідності комплексного підходу до збереження історичної та архітектурної спадщини Харкова.

Вона навела конкретний приклад ставлення до пам’яток архітектури на прикладі особняка, що був побудований Олексієм Бекетовим та де зараз проживають його нащадки (вул.Дарвіна, 37). Будівля наразі знаходиться в аварійному стані, тому Олена Горошко зробила запит на ім’я директора Департаменту житлово-комунального господарства Романа Нехорошкова. Департамент розглянув звернення і надав відповідь, що в бюджеті відсутні кошти на реконструкцію та реставрацію пам’яток архітектури.

Олена Горошко вважає таке ставлення до історичних та культурних пам’яток недалекоглядним та неприпустимим. На її думку, необхідно терміново створювати комплексну програму зі збереження архітектурної спадщини міста, яка матиме не лише архітектурну, а ще й економічну складову. «Щоб знайти інвесторів, треба розуміти, як саме будуть використовуватися відреставровані пам’ятки. Навіть прекрасно відреставрована будівля зруйнується, якщо ніхто не буде про неї дбати, використовувати, сплачувати за комунальні послуги. Треба повертати пам’ятки у соціальну тканину міста, як це роблять у Європі», – наголошує депутатка.