Новини

Всі новини
2019-04-25

Тетяна Бідняк: Обласна рада не повинна покривати борги комунальних аптек, які не несуть соціального навантаження

Депутати від “Самопомочі” в Харківській облраді Олександр Котуков та Тетяна Бідняк увійшли до складу комісії, що перевіряє збиткову аптечну мережу КП “Фармація”, на погашення боргу якої під час минулої сесії було виділено 5 мільйонів гривень.

Самопоміч” не підтримувала виділення цих коштів. Ми з Олександром Котуковим виступали на сесії з питаннями по “Фармації” та наголошували, що виділяти гроші підприємству, яке за рік збільшило борг більш ніж на 100%, – це неподобство! Ми наполягали на повноцінній перевірці фінансової діяльності КП “Фармація”, – пояснює депутатка.

До новоствореної спеціальної комісії увійшли Олександр Котуков в якості головуючого та Тетяна Бідняк як член комісії. Керівництво КП надало фінансову звітність, документи по балансу, закупівлям, укладеним угодам, по веденню господарської діяльності, зараз депутати ретельно їх вивчають. Комісія збирається звернутись із протоколом до обласної адміністрації щодо проведення незалежного аудиту. “Бо вже зараз зрозуміло, що фінансовий стан “Фармації” та динаміка зростання боргів потребує висновку щодо господарської діяльності, – пояснює депутатка.

Також вона розповіла, що комісія окремо вивчає роботу кожної аптеки, які увійшли до КП “Фармація”, для того, щоб зрозуміти, наскільки їхня діяльністю є комерційно вигідною та чи мають ці аптеки соціальне значення. “Три аптеки є прибутковими та мають тенденцію до поліпшення фінансових показників. Серед неприбуткових є аптеки, які знаходяться у віддалених селах, там можуть проживати люди, які потребують життєво необхідних ліків, наприклад, інсулін, або препарати, що входять до програми “Доступні ліки”, тож ми не можемо просто їх закрити. Але ми можемо їх реорганізувати в аптечні пункти або іншим чином зменшити їхні витрати. Рішення прийматимемо на наступній сесії облради, – стверджує депутатка. – Але ті, які є збитковими та не мають соціального навантаження, варто закривати”.

“Якщо ми цього не зробимо, то ті 5 мільйонів гривень, які ми виділили на останній сесії, просто підуть на погашення частини боргу. Але жодним чином не вплинуть на ефективність роботи КП і не зменшать динаміку збитковості. Виділенні гроші з бюджету не збільшать обігові кошти для покращення обслуговування населення, і не збільшать асортимент доступних ліків по соціальним цінам – вони просто впадуть у прірву неприбуткового КП”, – додає Бідняк.