Новини

Всі новини
2018-01-22

Тепер у конкурсі «Разом в майбутнє» можна виграти 1,5 млн грн

Завдяки зусиллям фракції «Самопоміч» Харківської обласної ради збільшилася сума грантів конкурсу міні-проектів «Разом в майбутнє». Якщо раніше для участі можна було подавати проекти вартістю 200 тис грн, тепер мінімальний грант становить 300 тис грн, максимальний – 1,5 млн. грн.

Обласний конкурс міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє» був створений Харківською облрадою ще в 2011 році, щоб підтримувати громадські ініціативи і сприяти розв’язанню соціально-економічних проблем районів. У межах конкурсу громадські організації, органи самоорганізації населення, батьківські комітети, ОСББ, місцеві ради можуть отримати фінансування на реалізацію власних проектів – облаштування дитячих майданчиків, благоустрій території, ремонт та утеплення будинків, покращення інфраструктури тощо.

Напрямки реалізації міні-проектів:

1. Добробут та розвиток громад.
2. Благоустрій та охорона довкілля.
3. Історико-культурна спадщина та розвиток туризму.

Оскільки це обласний конкурс, то в конкурсному комітеті, який обирає переможців і контролює виконання проектів, мають бути представлені всі фракції облради. «Але «Самопоміч» два роки не пускали до участі в конкурсному комітеті, лише наприкінці 2017 р. ми добилися участі», – зазначає депутат від «Самопомочі» Віктор Кисіль. Саме він став членом конкурсного комітету.

«У представників нашої фракції виникали питання, чому в деяких районах переможцями в конкурсі ставали кілька десятків проектів, а в деяких – менше десяти, розповів депутат. – Ми помітили, що зазвичай багато проектів було в тих районах, де планувались вибори в ОТГ. Крім цього, дивним чином частіше перемагали райони, кураторами яких виступають керівники облради та облдержадміністрації. Були випадки, коли у кількох проектах постачальником вікон була одна й та сама компанія, а ціни були завищені в кілька разів».

Кисіль пообіцяв робити все можливе, щоб рішення конкурсного комітету щодо визначення переможців були більш чесними та прозорими, орієнтованими на інтереси громади, а не певних осіб. Депутат уже запропонував оприлюднювати протоколи рішень конкурсної комісії, чого зараз нема.

Фракція «Самопомочі» також внесла пропозицію щодо змін умов конкурсу, завдяки чому збільшився загальний обсяг фінансування міні-проекту. Тепер у конкурсі дві категорії:

1 категорія – до 300 тис. грн – для проектів, поданих громадськими організаціями, ОСББ, органами самоорганізації населення, батьківськими радами, зареєстровані відповідно чинного законодавства;

2 категорія – до 1,5 млн грн – для проектів сільських, селищних, міських рад, що розроблені в межах співробітництва територіальних громад. Співфінансування з місцевих (сільських, селищних, міських) бюджетів чи приватного партнера не менше 45% вартості проекту, власний внесок конкурсанта – не менше 5%. Співфінансування з місцевих (сільських, селищних, міських) бюджетів не менше 40% вартості проекту, співфінансування приватного партнерства чи інших джерел – не менше 10%.

Максимальний обсяг фінансування з обласного бюджету – до 50% вартості проекту.

Віктор Кисіль підкреслив, що завдяки збільшенню суми грантів з’явилася можливість робити капітальні проекти. «Раніше максимальна сума гранту була 200 тисяч гривень. Звичайно, на 1,5 мільйони можна зробити більше. Ця сума мотивуватиме громади домовлятися між собою, бути більш активними», – говорить депутат.

Прийом заявок та документів на участь у конкурсі – з 22 січня до 15 березня. Заявки приймаються в електронному вигляді на сайті Харківської облради. До 3 травня будуть визначені та оприлюднені переможці конкурсу. Реалізація проектів триватиме включно до листопада 2018 року. Детальна інформація на сайті обласної ради.