Новини

Всі новини
2018-08-06

Тарас Ситенко: «Самопоміч» готує нову концепцію розвитку Харкова

Харків забудовується і розвивається стихійно, без урахування стратегії розвитку міста. Саме це призводить до транспортних колапсів, відсутності інфраструктури і тратb бюджетних коштів не на потреби міста, а на бажання “градоначальника”.

Стратегія розвитку Харкова до 2020 року прийнята і затверджена міськрадою ще в 2016р. І, відповідно, всі подальші документи, такі як генплан, бюджет та всі інші, повинні ухвалюватись згідно із стратегією. Спочатку міськрада має подивитися: чи відповідає розподіл бюджетних коштів стратегічному планові розвитку міста і тільки потім голосувати за виділення коштів на зоопарк, реконструкцію парку тощо.

Документ, який ухвалили в 2016 році застарів, в ньому багато чого потрібно змінювати. Але це як конституція для країни – основний документ.

Депутати від фракції «Об’єднання «Самопоміч» неодноразово виступали на сесіях міськради з проханням дотримуватися Стратегії розвитку міста. Але, на жаль, нинішній міській владі це не вигідно. Набагато простіше проводити «розпил» бюджету і землі міста так, як їм це потрібно, а не так, як це вигідно місту. Саме тому харків’яни навряд чи дочекаються в найближчому майбутньому smart city, про який говориться в Стратегії. Не дочекаються вони і розвитку інфраструктури в густонаселених районах міста. Допоки не зміниться влада і ставлення до концепції розвитку міста.

Харків – європейське місто і може конкурувати з такими мегаполісами як Лондон, Париж або Таллінн. До речі, Таллінн – чудовий приклад збереження історичного обличчя міста і сучасного його розвитку. У ньому прекрасно уживаються старовинні будівлі та сучасні хмарочоси. Молодіжна культура з архітектурними пам’ятками. Але нічого б цього не було без стратегії розвитку міста, яка є основним документом.

Харківська міська фракція «Об’єднання «Самопоміч» готує нову концепцію розвитку міста. Ми представимо її для обговорення громадськості вже до кінця цього року. Документ, з урахуванням особливостей Харкова, розробляють десятки українських і зарубіжних фахівців. Основні орієнтири будуть зроблені на розвиток IT-галузі, технічної промисловості, освіти і туризму. Нова стратегія міста буде враховувати розвиток інфраструктури, збереження зелених зон і архітектурних пам’яток. Її основне завдання: зберегти історичний вигляд для туристів, але при цьому зробити місто зручним для проживання харків’ян і цікавим для молоді. Харків – це студентське місто, але молодь не залишається у нас жити і працювати, хоча і отримує тут чудову освіту. Наше місто має і може стати таким, в якому хочеться не тільки вчитися, але і жити, ростити і виховувати дітей, працювати і відпочивати.