Новини

Всі новини
2015-09-25

Тарас Сітенко: «Якщо ми хочемо стати на інноваційний шлях розвитку, в країні потрібно змінювати систему оподаткування»

Підприємства, які розвивають країну, платять податки і працюють у правовому полі, повинні відчувати позитивне ставлення до себе з боку держави. Про це в ефірі програми «Віддзеркалення» на «АТН» заявив голова Харківського представництва «Об’єднання «Самопоміч» та претендент на посаду Харківського міського голови Тарас Сітенко.

Коментуючи чисельні перевірки та обшуки в харківських IT-компаніях, політик зазначив, що «Самопоміч» завжди реагує на будь-які прояви неадекватних дій з боку правоохоронних органів.

«Якщо є законні причини прийти на підприємство і витребувати будь-які документи, то підприємство повинно правильно на це реагувати. Але якщо за одним документом надсилається 30 осіб, з яких 9 спеціально приїжджають з Києва, то це як мінімум неефективне використання бюджету Міністерством внутрішніх справ», — упевнений Сітенко.

Представник «Самодопомоги» вважає важливим кроком до припинення таких ситуацій реформування чинної системи оподаткування.

«У нас система оподаткування по відношенню до оплати праці побудована таким чином, щоб стимулювати сировинну економіку: там у собівартості продукції праця людини, її інтелект складає незначну частину. Відповідно  ті галузі, де чималу частку займає робота людини (наука, сфера послуг, IT тощо) , погано вписуються в нашу систему оподаткування. Якщо ми хочемо стати на інноваційний шлях розвитку, в країні потрібно змінювати систему оподаткуванняі. Я противник того, щоб для якихось окремих сфер була своя система оподаткування. Винятки з правил можуть бути, але і правила повинні бути іншими», — наголосив Сітенко.