Новини

Всі новини
2015-09-19

Тарас Сітенко: «Пацієнт має обирати, в який медичний заклад звертатися і за що сплачувати»

В Україні є монополія держави на надання медичних послуг. Про це на прес-конференції на тему «Впровадження медичної реформи в регіонах України. Законодавчі ініціативи «Об’єднання «Самопоміч» щодо реформування системи охорони здоров’я. Захист прав пацієнтів» зазначив голова харківського представництва «Об’єднання «Самопоміч», кандидат на посаду Харківського міського голови Тарас Сітенко.

«Медицина контролюється та сплачується державою. Але ми знаємо, що будь-яка монополія веде до неефективності і корупції», — наголосив Сітенко.

На думку представника «Самопомочі», ситуація у сфері охорони здоров’я, що склалося сьогодні на Харківщині, незадовільна.

«На Харківщини багато лікарень корумповано – звідкіля надходять і як використаються гроші ніхто не знає», — запевнив він.

За словами Сітенка, суттєво покращити стан речей має конкуренція.

«Треба зробити так, щоб все було прозоро і пацієнт мав обирати, в який медичний заклад звертатися  і за що сплачувати. Якщо ми говоримо о ринкових підходах, пацієнт має бути замовником послуги. І гроші мають піти за ним», — підкреслив кандидат на посаду Харківського міського голови.