Новини

Всі новини
2015-09-22

Тарас Сітенко: «Децентралізація – це не тільки передача бюджету на місця, а й можливість городян впливати на ситуацію в місті»

Міська влада повинна мати орган, що має ознаки силового. Про це на прес-конференції на тему: «Якою повинна бути муніципальна варта? Законодавчі ініціативи «Об’єднання «Самопоміч» щодо впровадження правового інституту муніципальної варти. Чому гальмується прийняття Закону «Про муніципальну варту. Реформування Міністерства внутрішніх справ: як позбавити нову поліцію старих вад?» заявив голова Харківського представництва «Об’єднання «Самопомочі», кандидат на посаду Харківського міського голови Тарас Сітенко.

«Якщо ми говоримо про сміття на вулицях, про паркування автомобілів, то цим може займатися тільки той орган, що підпорядкований місцевій владі. Ми не можемо змусити поліцію, яка підпорядковується Міністерству внутрішніх справ, щоб вона виконувала норми нашого внутрішнього розпорядку», — зазначив Сітенко.

На думку представника «Самопомочі», ухвалення Закону «Про муніципальну варту» відповідає процесам децентралізації.

«Децентралізація – це не тільки передача бюджету на місця, а ще й можливість городян впливати на ситуацію в місті, на ті процеси, які самі городяни встановлюють через міськраду», — запевнив Сітенко.