Новини

Всі новини
2018-08-23

Тарас Сітенко: Чи зможуть батьки реалізувати своє право впливати на процес обрання директорів шкіл?

Одним з важливих пунктів нового закону «Про освіту» – ліквідація монополії чиновників на призначення директорів шкіл. Згідно із законом, тепер право голосу в цьому питанні отримають і батьки учнів.

Проте реалізація цього права опинилась під питанням через розроблене Міністерством освіти Типове положення про конкурс на посаду керівника закладу середньої освіти, на підставі якого засновники шкіл на місцях розробляють і затверджують власні правила проведення відбору.

«Цей документ визначає загальні засади проведення конкурсу, але у ньому не прописаний чітко механізм формування конкурсних комісій. Це може призвести до того, що результати конкурсів у подальшому будуть оскаржені у суді», – наголошує Тарас Сітенко, лідер фракції «Самопоміч» у Харківській міській раді під час засідання 21 сесії міськради.

За словами Сітенко, документ не уточнює, як саме буде відбуватися відбір батьків у комісії, що автоматично створює напругу та підстави для конфліктів.

«Якщо йдеться про громадські об’єднання батьків учнів, то, згідно із цим положенням, наприклад, у Харкові, де працює сто вісімдесят шкіл, на базі кожної має бути створена громадська спілка або організація для проведення конкурсу, – коментує Тарас Сітенко. – Проте у положенні немає ані слова про збори батьків, а це може призвести до закритості процедури проведення конкурсу».

Зрештою, є ризик, що через недосконалість документу Управління освіти на місцях через контрольовані конкурсні комісії, склад та регламент роботи яких чітко не прописаний, будуть допомагати перемагати у конкурсі підконтрольним їм директорам.

«Ми вимагаємо створити робочу групу, яка б доопрацювала це положення до норм та механізмів, що забезпечать справедливий і безконфліктний конкурс, – зазначив Тарас Сітенко. – Якщо цього не зробити, батьківське право у школах може бути нівельовано».