Новини

Всі новини
2018-12-19

Тарас Сітенко: Будь-яке підприємство, в тому числі комунальне, має бути прибутковим та підзвітним власнику

Комунальне підприємство відрізняється від звичайного лише формою власності. Тому має приносити прибуток, – заявив сьогодні лідер фракції «Самопоміч» Тарас Сітенко під час засідання Харківської міськради. Коментар стосувався поповнення статутного капіталу комунального підприємства «Міська молочна фабрика-кухня дитячого харчування».

Депутат обурений тим, що майже 100% комунальних підприємств міста є збитковими та постійно вимагають фінансової допомоги з бюджету. При цьому вони не можуть надати належної звітності та пропозицій, яким чином вони можуть приносити прибуток.

«Це підприємство не є стратегічним як метрополітен або водопостачання, від якого залежить життєдіяльність міста, і яке має бути комунальним. Це підприємство працює в ринкових умовах в сфері дитячого харчування. При цьому воно користується пільгами, завдяки яким займає монопольне становище на ринку, – наголосив Тарас Сітенко. – КП працює десятиріччями, як підприємство воно не поповнює бюджет міста. І, як і від решти комунальних підприємств, ми не маємо бізнес-планів і звітів, спостережних рад, які мають бути згідно із законом – не маємо. Тобто громада не має гадки, як воно працює, де прибуток від підприємства, власником якої вона є».

Депутати «Самопомочі» неодноразово привертали увагу до того, що міськрада регулярно відраховує гроші – на статутний капітал, на фінансову допомогу комунальним підприємствам, що у підсумку виливається в мільярди гривень.

«Приватний власник ніколи так не буде ставитись до власного підприємства і постійно вливати значні гроші просто тому, що управлінець попросив без звітів та пояснень. Пан Чумаков (директор Департамента будівництва та дорожнього господарства) попросив 200 мільйонів гривень, але навіть не зміг пояснити, на що саме вони потрібні. Тому ми не будемо голосувати за бюджетні статті, в яких закладено виділення фінансової допомоги комунальним підприємствам», – сказав Тарас Сітенко.