Новини

Всі новини
2015-09-04

Тарас Сітенко: «Боротьба з монополіями — це наше завдання на найближчий час»

Якість комунальних послуг в Харкові надалі погіршується. Про це під час брифінгу на тему «Прозорість формування тарифів на житлово-комунальні послуги» заявив голова харківського представництва «Об’єднання «Самопоміч» Тарас Сітенко.

«Найголовніше — що ніхто не знає, чи є сьогоднішні тарифи обґрунтованими, чи ні, — зазначив Сітенко, — Інформація абсолютно закрита, непрозора. Ті структури, яким звітують монополії, теж закриті у тарифах. Це дуже непрозора структура ціноутворення і ми маємо розібратися з цим. По-перше, потрібно розкривати ці тарифи до кінцевої гривні. По-друге, долучати, якщо це можливо, аудиторські компанії, можливо, з-за кордону, а також Антимонопольний комітет».

В якості прикладу представник фракції «Об’єднання «Самопоміч» навів Київ, де місцева влада доручила перевірку тарифів міжнародній аутсорсингової агенції «Ernst & Young». Посилаючись на власний досвід, політик зазначив, що такий аудит коштує 50-60 тисяч доларів.

Сітенко також підкреслив, що потрібно ліквідовувати штучні монополії та допускати на ринок конкурентів з інших регіонів.

«Часто нас примушують укладати договір з однією організацію — це штучна монополія. Боротьба з монополіями — це наше завдання на найближчий час», — наголосив політик.