Новини

Всі новини
2016-04-13

Сміттєзвалище в Люботині: мешканці проти місцевої влади

12 квітня в медіа-центрі KharkivToday пройшла прес-конференція громадських активістів щодо незаконного будівництва полігону ТПВ на окраїні Люботина. Представники громадськості стверджують, що будівництво ведеться з порушенням законодавства, санітарних норм та готують судові позови.

Проблема зі сміттєзвалищем, що розташовано поблизу житлових будинків, виникла давно. В Воронячий Яр сміття роками звозили несанкціоновано, але у 2003 році чиновники вирішили узаконити звалище за умов облаштування його потрібними фільтрами. Активістка Марина Зайцева стверджує, що в решті решт жодного фільтра не було встановлено, проте замість дозволених 1,7 га землі, відходи займають зараз майже 10 га. Активісти через суд (постанова від 26.03.2014 р.) домоглись відміни рішення Люботинської міськради про затвердження детального плану будівництва об’єкту. «Ми виграли та заспокоїлись, — пригадує Марина Зайцева. – Але влада є влада. Пізніше ми дізнались про те, що в судовому порядку райадміністрацію змусили прийняти таке саме рішення щодо плану будівництва на підставі тих самих дозвільних документів».

В облдержадміністрації стверджують, що новий комплекс з переробки ТПВ передбачає роздільний збір та утилізацію сміття, компостування органічних відходів, заховання їх у спеціальному котловані, що запечатаний глиною, що дозволить виключити потрапляння небезпечних речовин до грунтових вод. Навколо комплексу планується поставити паркан, вже вмонтовано освітлення та камери, щоб завадити несанкціонованому викиданню сміття на території полігону. Віталій Прохоров, зам директора будівничої компанії «Ековтор» вважає, що всі санітарні норми дотримані: «Там не 280, а 370 метрів від паркану. І це не полігон, а комплекс. Для полігону рекомендована санітарна норма – 500 метрів. В нас від краю ями, де буде польове компостування, де норма 300, в нас – 370. Якщо говорити про приймання сміття, то 520 метрів – це навіть більше, ніж рекомендовано».

Харківські екологи заперечують: «Це просто ганьба, як там підготовлена оцінка впливу на навколишнє середовище, — обурюється Голова ГО «Зелений фронт» Олег Перегон. – Порушуються норми протипожежної, екологічної безпеки. Відсутні передбачені законом легкі пересувні конструкції проти розлітання поліетилену та решти фільтрату. Цей проект настільки формально та непродумано зроблений, що я просто вражений фактом його затвердження».

Депутат обласної ради від «Об’єднання «Самопоміч» Віталій Бушковський, до якого місцеві жителі звернулись по допомогу, підтримує громадських активістів: «Екологічні проблеми – це не сміття, яке можна сховати під килим. Ми зараз маємо зупинити будівництво, та разом із громадськістю та експертами шукати вихід з цієї складної ситуації. Найближчим часом ми плануємо звернутись до суду – зараз юристи готують позов».