Новини

Всі новини
2018-06-20

Шістдесят незрячих «заручників» суспільної байдужості

Під час XX сесії Харківської міської ради Марія Мезенцева закликала депутатів долучитися з контрольною функцією до проведення аудиту діяльності керівництва гуртожитку для незрячих, щоб розуміти, які кошти необхідні на капітальний ремонт, або взяти цю будівлю на баланс міста, почати нею опікуватися, або сприяти в розселенні мешканців, а територію виставити на продаж.

«В самому центрі нашого міста по вулиці Коцюбинського, 13, в гуртожитку, що підпорядковується УТоС (Українське товариство сліпих), знаходиться 60 «заручників» – це незрячі мешканці, які покинуті всіма і не бачать виходу із ситуації. Гуртожиток було побудовано в 1952 році як тимчасове житло. Пройшло вже 66 років! Останнім часом ситуація різко погіршилася. З’явилися наскрізні тріщини, всі стіни вкрилися грибком, протікає дах, прогнили каналізаційні труби, стічні води підмивають фундамент. У зв’язку з цим довелося навіть закрити душ. У гуртожитку проживають 49 дорослих та 10 малолітніх дітей», – розповіла депутатка.

Наразі гуртожиток – на балансі УТоС, яка є недержавною організацією. Підприємство УТоС, на якому працюють мешканці гуртожитку, не може знайти замовлення для робочих, вони отримують по 500 грн зарплатні на місяць, тобто зробити ремонт самотужки вони не можуть. «Оскільки жоден бюджет не фінансує гуртожиток, єдиним джерело можливої допомоги для мешканців є це дотація від Міністерства соцполітики, якої немає вже декілька років або благодійні пожертви. Незрячі мешканці відчувають себе покинутими сам на сам з цією бідою, а до всього цього отримують відкриті погрози від керівництва щодо виселення», – обурюється Марія Мезенцева.

УТоС1

УТоС2

Фото Даніеля Солодчика