Новини

Всі новини
2018-04-05

Сергій Могила: Якщо ви вважаєте, що з медициною все добре – вітаю, у вас відмінне здоров’я і ви не стикались із українським лікуванням

Чи потрібна нам реформа? – відповідь на це питання думаю однозначний і він позитивний. У нас давно немає системи охорони здоров’я, кілька десятиліть її знищували і на цьому заробляли, це потрібно визнати. У нас в країні ще залишилися лікарі, які завдяки своєму досвіду і фундаментальним знанням здатні аналізувати симптоми і ставити діагнози, проводити операції, рятувати життя людей, але з кожним роком їх стає менше, це, на жаль, теж правда. До таких людей завжди стоять черги з пацієнтів, і багато хто хоче отримати консультацію, усі покладаються на їхню думку, вони гуру медицини. Чому? Тому, що їх диплом отриманий не за «сало», вони багато вчилися, практикували, намагалися стати краще, потім знову вчилися і знову практикували. Іншого шляху не буває, хочеш стати професіоналом – вчися і працюй, вчися і працюй.

Чому дискредитують1

Як я розумію суть першого кроку реформи? Завдання першого етапу прив’язати гроші до пацієнта, отримати рівняння «пацієнт = гроші». Чому і навіщо? Якщо я, як пацієнт, сам обираю лікаря – я буду шукати того самого профі, який має знання, а за мною підуть «мої» гроші. Що буде з лікарями, які не мають бази знань і не хочуть удосконалюватися? У них не буде пацієнтів, а отже, за ними не підуть гроші. До чого це призводить? До конкуренції і престижності знань, медики матимуть стимул вчитися і практикувати, вчитися і практикувати, адже до професіоналів буде стоять черга, тим самим підвищуючи дохід. Гарний лікар буде заробляти більше, лікар зі слабкою базою знань буде змушений вчитися, щоб забезпечити і збільшити свій дохід. З точки зору менеджменту та логіки це правильно. Крапка.

Якщо Ви вважаєте, що з медициною все добре – вітаю, у Вас відмінне здоров’я і швидше за все Ви не зверталися до лікарів.