Новини

Всі новини
2018-12-18

Семенуха: «Владні «перемоги» – це спроба приховати бідність людей»

За владними «перемогами» маскують катастрофічний стан української економіки,  переконаний депутат від  «Самопомочі» Роман Семенуха: «Створення єдиної помісної української православної церкви – безперечно  важлива  історична подія. Це заслуга  духовенства і багатьох поколінь українців, які вибороли це право. Але чому сьогодні цю важливу історичну подію так  брутально використовує Президент країни? Чи не з метою  прикрити бідність, адже саме  за часів президентства Порошенка Україна стала однією з найбідніших країн Європи».

Семенуха наголошує: величезний вотум довіри, який український народ дав Президенту під викликом російської агресії, на жаль, втрачений. Так само втрачено час, який мав би піти на справжні структурні реформи в економіці і на п’ятий рік президентства дав би вже відчутний соціально-економічний ефект.

«Що насправді відбувається з економікою країни? Зростають борги із заробітної плати – тільки з початку цього року на понад півмільярда гривень. Зростає рівень безробіття, і попри величезну трудову міграцію, яку сьогодні переживає Україна, тільки за листопад кількість безробітних збільшилась на 30 тисяч осіб. Водночас уряд провалює власний план зі збору єдиного соціального внеску. І якщо не зробити чергового перегляду дефіциту Пенсійного фонду України, це означає, що збільшується ризик затримки виплат пенсій вже наступного року. І це справжній вирок так званій розпіареній пенсійній реформі Гройсмана»,- зазначив народний депутат Роман Семенуха.

Скорочуються золотовалютні резерви, зростає негативний торговельний баланс,  і це означає, що економіка стає все більш імпортозалежною, тиск на національну валюту буде лише посилюватися.  Негативне торговельне сальдо становить майже 8 млрд доларів, а за прогнозами уряду, які закладені в макроекономічні показники бюджету 2019 року,  ситуація буде лише погіршуватися. І це при тому, що 2019 рік – рік пікових виплат щодо боргових запозичень на понад 400 мільярдів гривень. Саме таку суму українці мають виплатити наступного року.

Семенуха зауважує, що уряд мав би реагувати негайно: стимулювати розвиток тих секторів економіки, які справді готові забезпечити економічне зростання, зменшувати тиск на бізнес, стимулювати створення нових робочих місць.

«Тільки реальне зростання української економіки на 5-7% ВВП і більше може забезпечити мінімальні соціальні потреби. Натомість всім громадянам України сьогодні очевидно, що уряд не здатен керувати державою».

Роман Семенуха, як і вся «Самопоміч», звертається до українців: «Шановні українці, наступний рік –  це унікальний шанс для нас всіх з вами мирним конституційним способом обрати нову владу, нового Президента, який справді буде служити людям, обрати нову Верховну Раду, яка разом з новим урядом дасть справжні економічні свободи, внаслідок яких ця країна з країни бідних людей, яка керується олігархами,  стане країною середнього класу з потужною економікою».