Новини

Всі новини
2015-11-13

«Самопоміч» закликає мicьку владу припинити примусово залучати працівників бюджетних закладів до громадскьких слухань щодо перейменування вулиць та районiв Харкова

Депутатські фракції “Об’єднання “Самопоміч” у Харківській міській та Харківській обласній раді висловлюють глибоке занепокоєння з приводу ситуації, яка склалася навколо проведення громадських слухань з питань перейменування на виконання положень Закону України “Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

«Самопоміч» вважає недопустимою практику примусу працівників бюджетних та комунальних закладів до участі в громадських слуханнях та висловлює глибоке обурення діями представників харківської міської влади, спрямованими на одержання “контрольованого” результату громадських слухань.

Під час громадських слухань мають бути максимально забезпечені права всіх членів територіальної громади, а не окремої соціальної групи.

Застосування будь-якого тиску, примусу чи погроз до працівників бюджетних та комунальних установ є неприпустимим. Громадські слухання мають відбуватися у повній відповідності із Законами України та Статутом територіальної громади міста Харкова.

З метою неухильного дотримання чинного законодавства та забезпечення прав і законних інтересів всіх членів територіальної громади, “Об’єднання “Самопоміч” закликає:

1. Припинити практику примусового залучення працівників бюджетних та комунальних закладів до участі в громадських слуханнях.

2. Сформувати секретаріат та лічильну комісію громадських слухань на основі принципів публічності та відкритості:
з персональним оголошенням кожної кандидатури із обов’язковим зазначенням місця роботи;
з окремим голосуванням за кожну кандидатуру;
із забезпеченням кожній особі, яка бажає взяти участь у роботі лічильної комісії права на висунення свої кандидатури.

3. Врахувати рішення громадських слухань, що відбулися 11.11.2015 року, щодо перейменування 5 районів міста Харкова та пр.Леніна, забезпечивши рівноправність запропонованих членами територіальної громади пропозицій із пропозиціями відповідної профільної комісії Харківської міської ради, в тому числі шляхом попереднього інформування учасників громадських слухань щодо запропонованих варіантів перейменування.

4. Врахувати під час проведення громадських слухань пакет пропозицій з перейменування, розроблений громадською Харківською топонімічною групою.

5. Неухильно додержуватись вимог Закону України “Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” в частині неможливості збереження назв, у яких використані імена або псевдоніми осіб, які обіймали керівні посади в комуністичній партії (посаду секретаря районного комітету і вище), вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік, працювали в радянських органах державної безпеки, а також назви СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних або автономних радянських республік та похідні від них, назви, пов’язані з діяльністю комуністичної партії (включаючи партійні з’їзди), річницями Жовтневого перевороту 25 жовтня (7 листопада) 1917 року, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті (крім назв, пов’язаних з опором та вигнанням нацистських окупантів з України або з розвитком української науки та культури).