Новини

Всі новини
2015-12-21

«Самопоміч» висловила свою позицію щодо проекту бюджету на 2016 рік

17 грудня відбулась позачергова сесія Харківської обласної ради VII скликання. На порядку денному стояло 26 питань, основним з яких було — ухвалення проекту обласного бюджету на наступний рік.

На жаль, внаслідок утвореної більшості з політичних партій «БПП», «Опозиційний блок», «Відродження» та «Наш край» бюджет був проголосований з чисельними порушеннями та чинне законодавство. Можна констатувати, що публічне обговорення як власне і публічне управління державою, зокрема й коштами платників податків не властиве новоствореній більшості. Депутати продемонстрували неготовність до дискусій та якісних змін, очевидно не сприймаючи факт належності коштів громаді.

Внаслідок цього фракція «Об’єднання «Самопомочі» утрималася від голосування за зазначений документ.

Бюджетна комісія не отримала жодного звіту про виконання діючих програм розвитку Харківщини щодо виконання бюджету області, отже зробити висновок про ефективність використання коштів було неможливо. На засіданні комісії також не були надані запити основних розпорядників коштів із зазначенням переліку робіт та їх кошторисної вартості, отже у членів фракції немає впевненості, що плановане фінансування в бюджеті на 2016 рік буде необхідним і достатнім.

Дохідна частини проекту бюджету на 2016 рік викликала у членів фракції чимало питань. Наприклад, доходи від власності та підприємницької діяльності складає 1 850 000 грн., тоді як у бюджеті 2015 року  ця сума була у 2,5 рази більшою – 5 067 300 грн. Зрозумілих та чітких пояснень представники обласної ради, які презентували проекти, надати не змогли.

Фракція «Об’єднання «Самопоміч»  не приймає підходу, коли заради задоволення своїх амбіцій представники окремих політичних сил позбавляють мешканців Харківщини можливості детально ознайомитися з проектами рішень, від яких залежить їхня доля. «Самопоміч» вважає крайнім ступенем цинізму й аморальності правлячої більшості («Відродження» — Опозиційний блок» — «БПП») прикриватися працівниками бюджетної сфери та соціально незахищеними громадянами для того, щоб протягувати на голосування сумнівні рішення.