Новини

Всі новини
2017-10-07

«Самопоміч» вимагає звільнення гендиректора КП «Харківські теплові мережі» Сергія Андрєєва

Сьогодні, 7 жовтня, на позачерговій сесії Харківської міськради було прийнято рішення про надання фінансової допомоги КП «Харківські теплові мережі» в сумі 130 млн грн.

На думку депутатів фракції «Самопоміч», міська влада неадекватно оцінює діяльність генерального директора КП «Харківські тепломережі» Сергія Андрєєва, під керуванням якого підприємство несе колосальні збитки. До того ж, відповідно до чинного законодавства, не створена наглядова рада, не оприлюднюються результати аудиту, на сайті підприємства немає фінансової звітності.

«Зараз склалася класична терористична ситуація, в заручниках все місто, яке чекає, щоб увімкнули опалення. Нам не дали часу на роздуми і від депутатів вимагають негайно прийняти рішення для надання додаткового фінанасування тепломережам з бюджету міста. Але ця ситуація виникла не вчора, це було відомо і місяць, і три тому. Кожного року збитковість комунальних підприємств і фінансове благополуччя їх керівників фінансується з кишені харків`ян», – заявив голова фракції «Самопоміч» у міськраді Тарас Сітенко.

«Ми адекватно і неупереджено оцінюємо ситуацію, чого, на жаль, не можна сказати про керівництво міста, що продовжує контракт з неефективним керівником підприємства, який довів його майже до банкрутства. Вина генерального директора КП «ХТМ» Сергія Андрєєва більш, ніж очевидна, тому ми наполягаємо на його негайному звільненні», – додав він.

Заява фракції «Самопоміч» про необхідність відкритої фінансової звітності комунальних підприємств міста та відставку директора КП «Харківські теплові мережі» Сергія Андрєєва.

Ми виступаємо за соціальну справедливість і захист кожного мешканця міста. Але в черговий раз за рахунок харків’ян з бюджету міста ми змушені виділити кошти на покриття витрат через неефективну роботу КП «Харківські теплові мережі».

На сьогодні тарифи за тепло для харків’ян та підприємств міста є економічно обґрунтованими, а фінансова програма КП «Харківські теплові мережі» вже передбачає інвестиційну складову. Та попри це через неефективну роботу керівника комунального підприємства Андрєєва воно досі є збитковим.

Відповідно до чинного законодавства, не створена наглядова рада, не оприлюднюються результати аудиту, на сайті підприємства немає фінансової звітності. Кожне комунальне підприємство міста повинно мати відкриту фінансову звітність і звітувати перед усіма депутатами та мешканцями міста про свою роботу.

Через професійну невідповідність займаній посаді, доведення підприємства практично до банкрутства, ми вимагаємо звільнення директора КП «Харківські теплові мережі» Сергія Андрєєва. Якщо наші вимоги не будуть прийняті і розглянуті на наступній сесії міської ради, це буде свідчити про кулуарну домовленість керівника комунального підприємства із керівництвом міста задля власного збагачення.

Також ми вимагаємо створення незалежної наглядової ради та проведення незалежного аудиту провідними міжнародними аудиторськими компаніями усіх комунальних підприємств міста. Це світова практика і вона має бути запроваджена і в Харкові, аби припинити втаємниченість роботи та незаконне збагачення зацікавлених осіб.