Новини

Всі новини
2016-02-24

«Самопоміч» вимагає від КП «Харківські теплові мережі» негайного перерахунку тарифів на опалення

Наразі в Харкові немає більш обговорюваної теми, ніж рахунки на опалення за січень 2016 року — харків`яни отримали неймовірно великі суми до сплати за опалення, особливо в будинках, де не встановлені засоби обліку теплової енергії. Про це сьогодні, 24 лютого, під час виступу на четвертій сесії Харківської міської ради заявила депутат від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олена Ворона.

За її словами, на чисельні звернення харків’ян до фракції «Самопоміч» у міській раді депутати вивчили ситуацію, ознайомилися з публічною інформацією та зробили запит до Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Як зазначено на офіційному сайті КП “Харківські теплові мережі”,  з урахуванням вимог Постанови КМУ №1037 від 30.10.2015 «Про запровадження перерахунку вартості послуги з централізованого опалення залежно від температури зовнішнього повітря» КП «ХТС» здійснило нарахування за послуги з централізованого опалення надані у січні місяці 2016 року виходячи із середньої фактичної температура зовнішнього повітря за січень 2016 року, що склала -7,0° С та середньо-розрахункової температурі зовнішнього повітря на опалювальний період, яка врахована у діючих тарифах на послуги з централізованого опалення -1,0 °С (температура по м. Харкову зазначена в ДСТУ–НБВ.1.1.-27:2010 «Будівельна кліматологія»). Проте в діючому тарифі на січень КП «ХТС» закладена температура -5,9 °С.

«На своє звернення до Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг я вчора отримала відповідь, в якій чітко зазначено,  що для визначення тарифу на опалення для будинків де не встановлені засоби обліку теплової енергії необхідно використовувати не середню температуру зовнішнього повітря за опалюваний період (якою є середня температура за вся місяці опалення з жовтня по квітень), а температуру, що закладена в розрахунок тарифу за відповідний місяць, а саме температуру -5,9 градусів, що передбачена ДСТУ «Будівельна кліматологія» та використовується «Харківськими тепловими мережами» при розрахунку тарифу на опалення», — зазначила депутат Харківської міської ради від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олена Ворона.

При застосування середньої температури зовнішнього повітря (-1 °С) як базової в порівнянні з температурою зовнішнього повітря, яка розрахована в січні на рівні -7 °С, тариф на опалення 1 квадратного метру в будинку, де не встановлені прибори обліку теплової енергії, збільшився з 16,42 грн до 21,61 грн, тобто на 5,19 грн.

Однак застосування температури -5,9 °С, що є вірним та відповідає п.  43 постанови КМУ №1037, призводить до збільшення тарифу з 16,42 грн до 17 гривень 18 копійок, тобто лише на 76  копійок.

Втім через хибне застосування базової температури в розрахунку тариф на опалення був неправомірно завищений на 4, 42 грн на кожен метр квадратний, тобто для середньої квартири в 50 метрів квадратних рахунок на опалення було завищено на 221 грн.

В умовах тотального зниження доходів харків’ян, додаткові  220 грн, що родини повинні сплатити через помилкові розрахунки, є злочином та підлягають негайному розгляду правоохоронними органами.

«Через соціальну значущість питання  прошу міського голову поставити на голосування, а депутатський корпус підтримати колективний запит депутатів міської ради, з подання фракції «Самопоміч», до КП «Харківські теплові мережі» негайного перерахувати тариф на опалення за січень 2016 року», — наголосила Олена Ворона.