Новини

Всі новини
2017-10-07

«Самопоміч» вимагає проведення незалежного аудиту КП «Харківські тепломережі», директор якого – мільйонер

Кожен мешканець Харкова заплатить зі своєї кишені майже по 100 грн. за неефективну роботу генерального директора КП «Харківські теплові мережі» (ХТМ) Сергія Андрєєва. З бюджету міста надали 130 мл грн фінансової допомоги на покриття витрат цього комунального підприємства. Таке рішення ухвалила 7 жовтня міськрада.

Фракція «Самопоміч» вимагає проведення аудиту КП «Харківські тепломережі» і звільнення його генерального директора Сергія Андрєєва.

Депутат від «Самопомочі» Іван Ракич: «Ми, звичайно, за включення тепла у Харкові, за соціальні гарантії для кожного харків’янина. Але ми вимагає відкритого аудиту КП «Харківські тепломережі». Ми захищаємо український народ».

Депутат від «Самопомочі» Ігор Черняк нагадав, що комунальні підприємства зобов’язані оприлюднювати звіти про фінансову діяльність.

«В Харкові комунальні підприємства нагадують бездонну бочку. Скільки в них не вкладай грошей, вони все з’їдають і просять ще. КП показують унікальні фінансові результати за рівнем своєї збитковості, а потім знову отримують з бюджету фінансову допомогу. Ніхто не питає у керівництва КП, чому так відбувається. Хоча відповідь є. Харківська міська рада ігнорує вимогу статті 78 Господарського кодексу України. Зокрема, про створення наглядових рад на комунальних підприємствах, про визначення підприємств, на яких повинен бути проведений обов’язковий щорічний аудит. Про обов’язкове опублікування річних фінансових звітів, аудиторських висновків і т.д. Все це повинно бути у відкритому доступі на сайті підприємства, але цього немає», – заявив Черняк.

Він наголосив, що «Харківські тепломережі» входять у п’ятірку найгірших підприємств України за показником прозорості використання системи Prozorro. даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, у 92% випадків «Харківські тепломережі» не застосовують систему Prozorro.

«Це найгірше щодо застосування Prozorro підприємство в Харківській області та четверте знизу – в Україні. Це і є відповідь на питання, чому ми постійно даємо і будемо давати цьому КП фінансову допомогу і чому її буде не вистачати. Деякі вважають за краще робити вигляд, що нічого особливого не відбувається. Тому тепломережам знадобиться фінансова допомога і зараз, і через рік, і так буде доти, доки не зміниться систмема управління цього підприємства», – упевнений Черняк.

Депутат нагадав, що в декларації генерального директора КП «Харківські тепломережі» Сергія Андрєєва грошові активи складають 7,5 млн грн.

«Як чоловік, який багато років керує одним з найбільш збиткових харківських підприємств, став мільйонером? Хто це пояснить ?! Андрєєв позичив 100 тисяч гривень підприємству «Харківміськліфт». Тобто директор збиткового КП надав фінансову допомогу іншому КП. У нас чим більш збитковим є комунальне підприємство, тим вищі показники особистого достатку керівництва. Я би рекомендував Андрєєву продати свій «Лексус» і купити «Запорожець» і допомогти своєму підприємству, як це зробив директор КП «Харківський метрополітен» В’ячеслав Стаматин», – сказав Черняк.

«Самопоміч» зробила офіційну заяву про необхідність відкритої фінансової звітності комунальних підприємств міста та відставку директора КП «Харківські теплові мережі» Сергія Андрєєва.

Натомість мер Харкова Геннадій Кернес повідомив, що продовжив контракт з Андрєєвим ще на п’ять років, таким чином продемонструвавши, що його цілком влаштовує спосіб витрачення бюджетних коштів та збагачення зацікавлених осіб.