Новини

Всі новини
2018-04-18

«Самопоміч» вимагає незалежного аудиту КП «Харківські теплові мережі» та звіту керівника щодо аварій на тепломережах

Сьогодні, під час 19 засідання сесії Харківської міської ради, Ігор Черняк наголосив на бездіяльності харківського муніципалітету стосовно запобігання комунальної катастрофи, пов’язаної із катастрофічним станом міських тепломереж.

«Я очікував, що на цю сесію буде винесено ряд питань, які б стосувалися виділення додаткового фінансування на ремонт теплових мереж, отримання додаткового фінансування з державного бюджету або, можливо, звернення до міжнародних організацій для того, щоб почати вирішувати цю проблему. Але, як бачимо, харківська міськрада робить вигляд, що нічого не відбувається: «Все хорошо, прекрасная маркиза», ми чекаємо наступної зими і чекаємо нових проривів»
, – розповів депутат.

Черняк стверджує, що керівництво «ХТМ» відмовляється звітувати про стан мереж та кількість аварій, які відбулись у лютому-березні 2018 року, в результаті яких тисячі харків’ян опинились без тепла в 20-ти градусні морози. Запит стосувався ділянок теплотрас, відремонтованих останніми роками.

«Мені взагалі цікаво, «Харківські теплові мережі» – це комунальне підприємство або це приватне підприємство? На депутатський запит про кількість аварій за цей сезон і кількість аварій на ділянках, які були капітально відремонтовані в 2016-2017 роках, я не отримав жодної відповіді. Чому ця інформація приховується? На вулиці Благодатній, на якій в лютому-березні цього року було 4 аварії, ремонт був зроблений в 2017 році. Дуже цікаво, як її так капітально відремонтували, якщо вона навіть одного опалювального сезону не вистояла!», – обурюється депутат.

Ігор Черняк затребував від керівника «ХТМ» Андрєєва С.Ю. звіт перед депутатським корпусом та перед харків’янами та заявив про вимогу фракції «Самопоміч» щодо проведення незалежного аудиту комунального підприємства. Також він наголосив на необхідності створення спеціальної тимчасової контрольної комісії депутатів Харківської міськради для того, щоб розібратися з ситуацією на підзвітному комунальному підприємстві.

«Я вам назву статистику по дефектах, які виявляються перед початком кожного опалювального сезону: 2014 рік – 8 дефектів, 2016 рік – 32, 2017 – 105 дефектів. Як ми бачимо, їхня кількість зростає в геометричній прогресії. Якщо ми нічого не робитимемо, на нас очікує катастрофа, якщо не в 2018, так в 2019 році. Не можна робити вигляд, що нічого не відбувається, потрібно терміново вживати заходів!», – підкреслив депутат.